Слухати

Cума збитків у земельній справі у 5-10 разів менша, — адвокат Добкіна / Новини на Громадському радіо

Cума збитків у земельній справі у 5-10 разів менша, — адвокат Добкіна

15 липня 2017 - 20:31
Подробиці справи Михайла Добкіна пояснює Олексій Менів адвокат народного депутата

Михайло Добкін не має наміру самостійно вносити заставу, адже він не має цих грошей. Якщо його колеги по партії внесуть заставу, то він зможе залишитися на свободі. Про це в ефірі Громадського радіо заявив адвокат народного депутата Добкіна Олексій Менів.

Олексій Менів: Прокуратура визначила для себе розмір збитків у 220 млн грн. Вони визначали цей розмір виходячи із нормативної грошової оцінки земельної ділянки, які відчужувалися. Проте згідно із законом України про оцінку земель на підставі нормативної грошової оцінки земель не можна визначати збитки. Їх можна визначати тільки на підставі експертної оцінки земель.

З моменту, коли зявилося повідомлення про позбавлення депутатської недоторканості пана Добкіна ми змогли провести експертні дослідження по шістьох земельних ділянках. Прокуратура  оцінювала один квадратний метр у 290, то за нашими дослідженнями ціна коливалася від 90 до 150 гривень за квадратний метр.

Така дійсна ринкова вартість цих земель, які відчужувалися.

Любомир Ференс: Земля традиційно оцінюється у співвідношенні до курсу долара. Як вашому експерту вдалося оцінити землю за нижчою ціною, зважаючи на те, що курс долара змінився.

Олексій Менів: По всіх правила оцінуки збитки оцінюються на момент їх завдання. Тобто, якщо земельні ділянки вибували із власності територіальної громади у 2009-2011 році, то нам треба проводити ретроспективне дослідження оцінки ділянок, станом на момент їх відчуження. Ми привязуємося до гривні, а не до долара.

Я не вважаю, що це наша заслуга, що нам вдалося зменшити суму застави. Вона велика. ми сподівалися на особисте зобовязання або поруки. 

Любомир Ференс: Чи думає Михайло Добкін доказувати свою невинуватість у цьому процесі?

Олексій Менів: Я думаю, що всі учасники цього процесу будуть доказувати свою невинуватість. 

Мені не відомі імена людей, які будуть вносити заставу за добкіна. 

Як раніше повідомляло Громадське радіо, Михайло Добкін заявив, що зібрав усі необхідні матеріали, щоб довести у ЄСПЛ, що на парламент чинився політичний тиск у момент зняття з нього недоторканості. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+