Слухати

У Росії збираються «простити» борги кримчан українським банкам / Новини на Громадському радіо

У Росії збираються «простити» борги кримчан українським банкам

17 липня 2017 - 10:52
Вимагати погашення боргу зможуть тільки ті російські компанії, які мають акредитацію при Фонді захисту вкладників

Росія шукає можливість, щоб кримчани не виплачували борги українським банкам. Про це йдеться у матеріалі «Комерсанта».

Зокрема, минулої п’ятниці Держдума підтримала поправки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками.

Згідно із законом, вимагати погашення боргу зможуть тільки ті російські компанії (що придбали борги в українських банків), які мають акредитацію при Фонді захисту вкладників.Наразі подібну акредитацію мають чотири компанії, вони скупили боргів кримчан перед українськими банками на понад мільярд рублів.

Сам Фонд захисту вкладників знаходитиметься у розпорядження так званої влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, має перерахувати до фонду півтора мільярда рублів невитраченого майнового внеску.

Регіональний проект з цього приводу вже готується у Криму і Севастополі.

За інформацією газети, у проекті збираються записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню. Тобто, амністію від українських кредитів отримає більшість боржників Криму та індивідуальних підприємців, а компаніям вдасться істотно зменшити борги.

Видання також стверджує, компанії, які купували борги кримчан перед українськими банками, у першу чергу орінтувалися на роздрібних клієнтів із боргами до 5 млн руб.

У свою чергу колектори, що працюють в Криму, повідомили, що їх боржники вже зараз відмовляються погашати свої борги і платити за рахунками, хоча закон ще не діє.

«Ми купували борги в українських банків, адже стягнення таких боргів було у межах законів. А тепер виявляється, що стягувати не буде чого. Якщо будуть масові прощення боргу, то хто відшкодує нам збитки, — сказав керівник одного з кримських агентств.

Як раніше повідомляло Громадське радіо, у Сімферополі почали збирати підписи проти дій так званої влади Криму. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+