Слухати

Через проголошення «Малоросії»«республіки» хочуть виторгувати вибори на Донбасі, — політолог

18 липня 2017 - 18:22
Що стоїть за заявами про створення так званої «Малоросії» і чому про це вирішили повідомити саме сьогодні розповів політолог Максим Яковлєв
Максим Яковлєв // «Громадське радіо»

Історія із оголошенням створення так званої «Малоросії» може бути використана для тиску на Україну. Саме завдяки цьому бойовики можуть вимагати проведення виборів на Донбасі. Вони заявляють недосяжний і фантастичний сценарій, щоб Україна пішла на поступки. Про це в ефірі Громадського радіо заявив політолог Максим Яковлєв. 

Також він зазначив, що заява про створення «Малоросії» пролунала сьогодні аби відволікти увагу мешканців непідконтрольних Києву територій від прогресу, який відбувся останнім часом в Україні.

Максим Яковлєв: У травні Захарченко відміряв Україні 60 днів. До цього заяв від Плотницького не було. У середині березня Плотницький нагадав, що «ЛНР» не відмовляється від ідеї вступу до Росії. Треба мати на увазі, що 60 днів пройшло, а Україна не тільки не розвалилася, а ще і почала мати безвізовий режим з ЄС. Тобто в нас відчутний прогрес.

Тут треба зважати на масштаб постаті. Персона ватажків цих «республік» дійсно має значення. Пам’ ятаєте, коли був референдум у Криму, Захарченко заявив, що на радості він 10 хвилин стрибав на ліжку, яке зламалося. Цього разу подібної реакції ми не бачили.

Чому ця заява пролунала саме зараз?

Максим Яковлєв: Є відчуття, що Мінський процес заходить у глухий кут, домовленості не виконуються, а Україна тим часом активно просувається на міжнародній арені,  то треба якось тримати всіх у тонусі. Ця заява насправді показує, хто винуватий, що миру немає. Ідея, що миру немає через те, що Україна не розпалася – це ж абсолютний абсурд.

Що це дає Росії, яка фінансує бойовиків?

Максим Яковлєв: Росії це на руку. Росії не вигідна сильна українська держава. Плотницький у березні казав, що у Києві є такі політичні сили, що сповідують цінності «руского міра». Саме із цими силами «ЛНР» хотілося б реінтегруватися в Україну. Зараз певні політичні сили, які критикують дії влади набувають популярності. Особливо представники колишньої «Партії регіонів». Росії вигідна нестабільність в Україні.

Вони не відмовляються від міфологеми, яка дозволяє «рятувати» населення Донбасу.

Чи вплине заява про створення «Малоросії» на Мінські переговори?

Максим Яковлєв: Думаю, що так. Це свідчить про неготовність ватажків йти на співпрацю. Він каже: «Давайте переробимо всю Україну і напишемо Конституцію «руского міра». Я можу зробити прогноз, що ця ситуація необхідна для того, щоб тиснути на Україну і вимагати проведення на Донбасі виборів.  Вони заявляють недосяжний і фантастичний сценарій, щоб Україна пішла на поступки. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+