Слухати

Через проголошення «Малоросії»«республіки» хочуть виторгувати вибори на Донбасі, — політолог

18 липня 2017 - 18:22
Що стоїть за заявами про створення так званої «Малоросії» і чому про це вирішили повідомити саме сьогодні розповів політолог Максим Яковлєв
Через проголошення «Малоросії»«республіки» хочуть виторгувати вибори на Донбасі, — політолог  / Новини на Громадському радіо

Історія із оголошенням створення так званої «Малоросії» може бути використана для тиску на Україну. Саме завдяки цьому бойовики можуть вимагати проведення виборів на Донбасі. Вони заявляють недосяжний і фантастичний сценарій, щоб Україна пішла на поступки. Про це в ефірі Громадського радіо заявив політолог Максим Яковлєв. 

Також він зазначив, що заява про створення «Малоросії» пролунала сьогодні аби відволікти увагу мешканців непідконтрольних Києву територій від прогресу, який відбувся останнім часом в Україні.

Максим Яковлєв: У травні Захарченко відміряв Україні 60 днів. До цього заяв від Плотницького не було. У середині березня Плотницький нагадав, що «ЛНР» не відмовляється від ідеї вступу до Росії. Треба мати на увазі, що 60 днів пройшло, а Україна не тільки не розвалилася, а ще і почала мати безвізовий режим з ЄС. Тобто в нас відчутний прогрес.

Тут треба зважати на масштаб постаті. Персона ватажків цих «республік» дійсно має значення. Пам’ ятаєте, коли був референдум у Криму, Захарченко заявив, що на радості він 10 хвилин стрибав на ліжку, яке зламалося. Цього разу подібної реакції ми не бачили.

Чому ця заява пролунала саме зараз?

Максим Яковлєв: Є відчуття, що Мінський процес заходить у глухий кут, домовленості не виконуються, а Україна тим часом активно просувається на міжнародній арені,  то треба якось тримати всіх у тонусі. Ця заява насправді показує, хто винуватий, що миру немає. Ідея, що миру немає через те, що Україна не розпалася – це ж абсолютний абсурд.

Що це дає Росії, яка фінансує бойовиків?

Максим Яковлєв: Росії це на руку. Росії не вигідна сильна українська держава. Плотницький у березні казав, що у Києві є такі політичні сили, що сповідують цінності «руского міра». Саме із цими силами «ЛНР» хотілося б реінтегруватися в Україну. Зараз певні політичні сили, які критикують дії влади набувають популярності. Особливо представники колишньої «Партії регіонів». Росії вигідна нестабільність в Україні.

Вони не відмовляються від міфологеми, яка дозволяє «рятувати» населення Донбасу.

Чи вплине заява про створення «Малоросії» на Мінські переговори?

Максим Яковлєв: Думаю, що так. Це свідчить про неготовність ватажків йти на співпрацю. Він каже: «Давайте переробимо всю Україну і напишемо Конституцію «руского міра». Я можу зробити прогноз, що ця ситуація необхідна для того, щоб тиснути на Україну і вимагати проведення на Донбасі виборів.  Вони заявляють недосяжний і фантастичний сценарій, щоб Україна пішла на поступки. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+