Слухати

Правозахисники заявили про утиски права людини в Україні

18 липня 2017 - 09:00
18 липня о 09:30 в приміщенні Українського кризового медіа-центру (вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція «Три роки після Майдану: тривожні дзвіночки для прав людини»
Правозахисники  заявили про утиски права людини в Україні / Новини на Громадському радіо

Сьогодні в Українському  кризовому  медіа-центрі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція «Три роки після Майдану: тривожні дзвіночки для прав людини».

Правозахисники заявляють, що в останні дні перед канікулами народні депутати намагалися провести через парламент цілу низку норм, які можуть характеризуватися як репресивні.

В ефірі Громадського радіо голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук розказала, що президентські законопроекти №6674 та №6675, які були внесені на заміну скандальним законам про е-декларування для антикорупційних активістів, становлять неприхований наступ на свободу об’єднань.

«Окрім звітності, яку громадські організації подають в державні органи, з’явилась норма подавати додаткові відомості, встановлений досить високий рівень покарання за неправильно подану звітність, виключення з реєстру неприбуткових організації. Таких норм немає в Європі, здається враження, що влада шукає інструмент впливу на громадські організації», — каже Матвійчук.

Також на прес-конференції  буде йти мова про законопроект №6688, зареєстрований народними депутатами з комітету нацбезпеки і оборони, в якому для протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Правозахистники вважають, що запроваджується російська практика роботи спецслужб по блокування доступу до інформаційного ресурсу без санкції суду.

«Зараз влада проводить ці обмеження до риторики боротьби з російскою агресією, але доволі емоційне питання для багатьох людей і з огляду на цю риторику вони кажуть —  так, обмежуйте, вони перестають мислити раціонально і вважають, що ці обмеження будуть характеризувати кого-іншого, ворога, інформаційного терориста, друзі,  це буде нас стосуватися, це для нас обмеження, » - розповіла  Матвійчук.

На прес-конференція “Три роки після Майдану: тривожні дзвіночки для прав людини”, спікерами заявлені: Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод, Людмила Козловська, президент Фундації Відкритий Діалог, Оксана Покальчук, виконавча директорка Amnesty International в Україні, Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+