Слухати

Росія почала децентралізацію під час якої може «злити зайвих», — політолог про «Малоросію»

18 липня 2017 - 17:27
На думку політолога Валентина Гладких, Росії простіше адмініструвати одну корумповану псевдо-еліту, а другою займуться російські силовики
Росія почала децентралізацію під час якої може «злити зайвих», — політолог про «Малоросію» / Новини на Громадському радіо

Проголошення однієї псевдо держави «Малоросії» замість двох розрізнених «ЛНР» і «ДНР» виглядає, як децентралізація. Банально, навіть з точки зору адміністрування для Росії це зручніше: навіщоїй годувати дві псевдо еліти, якщо можна годувати одну. Крім того, під цим адміністративним процесом можна буде підчистити певних осіб. Тих, хто був «расходним матеріалом», який затримався довше, ніж був потрібен. Про це в ефірі Громадського радіо розповів політолог Валентин Гладких.

Валентин Гладких: Треба розуміти, це ніякі не республіки, бо вони не є суб’єктами.. Всі рішення приймаються у Москві, а вони просто їх виконують. 

Для України ця зміна немає значення. Ми знаємо одну назву – ОРДЛО. Для українського правового поля іншої назви немає.

В діях представників так званих «республік» є своя логіка. Вони хочуть об’єднатися. Ці два псевдоутворення довели свої взаємини до абсурду: ставлять митниці, мають часто ненабагато кращі стосунки між собою, ніж з українською державою. Об’єднання допоможе вирішити питання адміністрування, управління, питання подальшого впливу.

Незалежно від того, чи будуть вони рухатися у бік приєднання до України, чи в інший — одному суб’єкту це буде зробити легше, ніж двом розрізненим.

Чому ЛНР заявила, що не знала про проект «Малоросія»?

У них дуже погана комунікація. Їхні стосунки далекі від дружніх. Звісно, під час об’єднання хтось залишиться зайвим на цьому «святі життя». З огляду, що заяву зробив Захарченко, можна сказати, що він розраховує на те, що об’єднання відбудеться, як поглинання.

Відповідно, «зіллють» так звану «ЛНР».  Думаю, що добровільно ніхто не захоче віддавати статус так званої «місцевої еліти». Втім, це питання, певно, вирішиться втручанням російських силовиків. Вони популярно і ефективно зможуть пояснити хто і від кого має залежати.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+