Слухати

Термін «Малоросія» не має до Донбасу жодного відношення, — історик

18 липня 2017 - 11:26
Поговорили з істориком про назву так званої «Малоросії» про створення якої сьогодні заявили в незаконній «ДНР»
Термін «Малоросія» не має до Донбасу жодного відношення, — історик / Новини на Громадському радіо

Термін «Малоросія» не має відношення до Донбасу. Про це в ефірі Громадського радіо заявив історик Олег Бажан. 

Олег Бажан:  Якщо казати про термінології, то термін «Малоросія» почав вживатися із кінця 18 сторіччя, після того, як було ліквідовано гетьманщину Катериною. Сам термін «гетьманщина» почав зникати із офіційних документів і його по-трошки почав замінювати термін «Малоросія». Цей термін стосувався наддніпрянської України, яка знаходилася у складі російської імперії.

Цей термін став усталеним у 19-20 столітті. До Донбасу цей термін немає жодного відношення. Сам Донбас, як регіон почав заселятися у 19 столітті. Під час Російської індустріалізації. До того часу ці землі були не освоєні, там іноді проживали козаки, були російські залоги.

Як раніше повідомляло Громадське радіо, В «ДНР» передумали будувати «Новоросію» і вирішили заснувати «Малоросію».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+