Слухати

Щоб швидше видавати біометричні паспорти у ЦНАПі влаштовують експерименти із чергами / Новини на Громадському радіо

Щоб швидше видавати біометричні паспорти у ЦНАПі влаштовують експерименти із чергами

19 липня 2017 - 17:54
Тим часом Державна міграційна служба повідомляє. що збільшилася кількість шахраїв, які заробляють на бажаючих отримати паспорт

Аби швидше видавати біометричні паспорти громадянам України співробітники Центрів надання адміністративних послуг проводять експерименти із чергами. Раніше усі бажаючі отримати біометричний паспорт та ID-картку стояли в одній черзі, а тепер їх розділяють на дві окремі черги. Відтак люди, які вирішили замінити свій внутрішній паспорт на ID-картку не стикаються із великими чергами, які виникли через ажіотаж на «безвізові» паспорти. Про це журналісту Громадського радіо повідомили у Дарницькому ЦНАПі.

«Поки що ми тестуємо цю систему, вона не працює постійно», — пояснили співробітники ЦНАП.

На практиці черга розділяється після того, як люди заходять до ЦНАПу. Співробітник відомства запитує, хто прийшов оформлювати ID-картку і формує з них альтернативну чергу. 

У той же час, у державній міграційній  службі України повідомляють про збільшення випадків шахрайства з оформленням «безвізових» паспортів. 

Здебільшого щахраї-посередники пропонують свої послуги у оформленні біометричних документів. На практиці, ці люди не можуть допомогти і лише намагаються виманити гроші у українців, запевняють у Міграційній службі.»

Жодна туристична фірма чи приватна особа не може допомогти потрапити до підрозділів міграційної служби позачергово або вплинути на швидкість виготовлення паспорта», — повідомили у відомстві.

У відомстві зазначили, що оформлювати біометричні документи можна лише особисто в одній з трьох установ: підрозділі міграційної служби, в центрі надання адміністративних послуг або в сервісному центрі «Паспортний сервіс» державного підприємства «Документ».

Раніше в ефірі Громадського радіо ми розповідали, чи легко отримати біометричний паспорт.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+