Слухати

Україну можуть позбавити акредитації у Женеві за порушення, — Крикливенко

20 липня 2017 - 11:59
Європейська мережа національних інституцій з прав людини написала повторного листа до парламенту з вимогою вплинути на ситуацію із виборами Уповноваженого з прав людини

 Європейська мережа національних інституцій з прав людини негативно оцінила ситуацію із виборами Уповноваженого з прав людини в Україні. Про це йдеться у листі, який організація написала до спікера парламенту України Андрія Парубія, повідомив в ефірі Громадського радіо Голова секретаріату уповноваженого Верховної ради України з прав людини Богдан Крикливенко.

Він уточнив, що ігнорування звернень міжнародних організацій може призвести до найгірших наслідків для України.

Богдан Крикливенко: Європейські колеги кажуть, що порушення процедури посеред процесу підриває довіру суспільства до інституції і несе ризик загрози політизації процесу. Це відповідає реаліям сучасної України.

Колеги з ЄС роз’яснюють, що це прямий шлях позбавлення акредитації у Женеві, що тягне за собою позбавлення права голосу, виступу і презентації ситуацїї в Україні. Це також може призвести до виключення довірених організацій офісів Верховного комісара з прав людини.

Криклевенко також відзначив, що звернення європейської організації приходить в Україну вдруге. Попередній раз лист до Ради приходив у травні і залишився без відповіді.

Богдан Крикливенко: Тому вони просять розглянути свій лист повторно. Вони повідомили, що уважно слідкують за ситуацією із виборами в Україні. Вони висловили негативну реакцію на зміну процедури обрання Уповноваженого з прав людини посеред голосування.

Це порушує і невідповідає Парижським ООН, що були затверджені у 1993 році. Вони стосуються критеріїв і вимог діяльності Омбудсмена у всьому світі. Ми сподіваємося, що цього разу лист не буде проігнорований.

 

20 156 057_1 638 426 992 858 901_7 055 397 781 229 295 723_n.jpg

Лист // Фото: Facebook/Богдан Крикливенко
Лист
Фото: Facebook/Богдан Крикливенко

20 139 659_1 638 427 166 192 217_7 787 392 518 107 189 995_n.jpg

Лист // Фото: Facebook/Богдан Крикливенко
Лист
Фото: Facebook/Богдан Крикливенко

 

Як раніше повідомляло Громадське радіо, ООН вимагає перезапустити обрання Уповноваженого з прав людини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+