Слухати

У Британії продають сумку астронавта Амстронга, в яку він збирав місячний грунт

20 липня 2017 - 11:27
Представники аукціонного будинку Sotheby's очікують виручити за неї від двох до чотирьох мільйонів доларів
У Британії продають сумку астронавта Амстронга, в яку він збирав місячний грунт / Новини на Громадському радіо

Cумка, в яку американський астронавт Ніл Армстронг збирав зразки місячного ґрунту, документ про політ у космос Юрія Гагаріна, модель першого радянського супутника, картини Олексія Леонова і Андрія Соколова на космічну тематику сьогодні виставлені на аукціон Sotheby’s. Він приурочений до 48-ї річниці висадки членів екіпажу «Аполлона-11» — Нілу, передає ТАСС.

Один з найцікавіших лотів для колекціонерів — це сумка з прогумованого нейлону з написом Lunar Sample Return, в яку американський астронавт Ніл Армстронг збирав зразки місячного ґрунту в районі посадки місячного модуля «Аполлона-11» в південно-західній частині Моря Спокою. 

Усередині сумки збереглися дрібні сліди місячного грунту. Як зазначила представник аукціонного будинку, цей лот може бути проданий за 2-4 млн доларів.
На аукціон виставлені фотознімки Місяця, зроблені в 1855 році британським астрономом Уорреном де ла Рю і астрономом Уорреном Льюїсом в 1863 році, знімок ділянки поверхні Місяця, зроблений з використанням 100-дюймового телескопа Хукера, серія знімків місячної поверхні з автоматичних станцій, а також копія місячного глобуса і процесор з американського космічного корабля багаторазового використання «Спейс Шаттл».

Також серед експонатів є документ про рекордний політ Юрія Гагаріна написаний англійською мовою на бланку Центрального аероклубу імені Чкалова озаглавлений «Реєстрація рекорду першого космічного польоту, здійсненого громадянином СРСР Юрієм Олексійовичем Гагаріним 12 квітня 1961 року космічному кораблі-супутнику» Восток «.

До документа додана фотографія Гагаріна у скафандрі. Цей офіційний документ був підготовлений для направлення до Міжнародної авіаційної федерації. за оцінками, цей історичний документ може бути проданий за $ 50-80 тис.

Як раніше повідомляло Громадське радіо каблучку з блошиного ринку продали на аукціоні майже за мільйон доларів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+