Слухати

Вступна кампанія 2017. Кількість школярів з Донбасу, що навчались дистанційно, зросла в 7 разів

21 липня 2017 - 13:17
Голова Фонду "Відкрита політика" Ірина Жданова, яка опікується абітурієнтами з Криму та Донбасу в ефірі Громадського радіо розказала про особливості вступної кампанії 2017
Вступна кампанія 2017. Кількість школярів з Донбасу, що навчались дистанційно, зросла в 7 разів / Новини на Громадському радіо

Голова Фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова в ефірі Громадського радіо розказала про основні тенденції цієї вступної кампанії.

Жданова нагадала, що зараз  діє спрощена система вступу до навчальних закладів для дітей з Криму та непідконтрольної території Донбасу через освітні центри «Крим — Україна» — діти складають тільки три іспити, можуть не подавати паспортів, а свідоцтва про народження відновити через міграційну службу. Також діє дистанційна система навчання, яка дає можливість здати ЗНО та податися на навчання в будь-який виш України.

Дистанційна програма стає дедалі популярнішою, наголосила Жданова. 

«Від початку конфлікту кількість старшокласників з Луганщини, які вчаться дистанційно на підконтрольній території, зросла у 7 разів», — сказала вона, — У 2016-17 навчальному році 747 дітей з Луганщини і 2238 з Донеччини навчалися саме так».

Серед переваг цієї вступної кампанії вона назвала:

  • Анонімність абітурієнтів при поданні документів.
  • Збільшення числа пільгових місць для жителів Криму до 2600.
  • Збільшення  кількості освітніх центрів «Крим — Україна» — у 2016 році їх було 12, а в цьому стало 35.

Також МОН підготував законопроект для абітурієнтів з Криму про так званий «нульовий» курс навчення. Мова йде фактично про підготовче відділення, де вони могли б вчити українську мову, українську історію, а згодом вступати в українські виші.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+