Слухати

«Громадське радіо» оштрафували через недотримання мовних квот: коментар редакції

21 липня 2017 - 15:59
Редакція коментує новину про те, що Нацрада оштрафувала «Громадське радіо» на 1751,36 грн через недотримання мовних квот
«Громадське радіо» оштрафували через недотримання мовних квот: коментар редакції  / Новини на Громадському радіо

Як повідомляє Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, на її на засіданні 20 липня 2017 року ухвалено рішення про стягнення штрафів із двох мовників – «Громадське радіо» і «Буковинська хвиля», – в ефірі яких зафіксовано порушення вимог частини другої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». 

«Громадське радіо» вважає на необхідне зазначити наступне. Згідно з ліцензією, ефір «Громадського радіо» складається з розмовних програм і п’яти годин музики. При цьому ми прорахували, що нашій аудиторії цікава саме інструментальна музика, без вокалу. Тому у звичайний день у нас в ефірі немає ані пісень українською, ані російською мовами. Лише іноді у розмовних програмах ми вставляємо пісні, як правило українські.

3 травня 2017 року у вечірній програмі «Громадського радіо» була київська група, в репертуарі якої є пісні російською мовою. Три пісні пролунали в ефірі програми. Важливо відмітити, що музиканти в наших програмах з’являються раз на тиждень – два, і цього разу їхня поява збіглася з перевіркою Національної ради. Три пісні одразу порушили формальну квоту, що і зафіксувала перевірка.

В результаті Нацрада оголосила «Громадському радіо» штраф. Цей штраф радіо заплатить.

Водночас, на засіданні Національної ради лунали голоси про недосконалість закону про мовні квоти. «Громадське радіо» цілком поділяє цю позицію і вважає, що ми постраждали через недосконалість механізму нарахування квот. Зрозуміло, що в ефірі багатьох музичних радіостанцій в підсумку звучить в десятки разів більше російськомовних пісень, але вони мають можливість балансувати це україномовними піснями. В нашому випадку ми не змогли цього зробити, оскільки ставимо в ефір інструментальні композиції.

Після цієї ситуації «Громадське радіо» вирішило змінити свій підхід до формування ефірного плей-листа, ми запросили досвідченого музичного редактора, котрий буде допомагати дотримуватись формальних вимог закону. Щоб уникнути непорозумінь, крім інструментальної музики ми будемо час відчасу включати до плей-листів пісні українською мовою.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+