Слухати

Конфлікт між палестинцями та ізраїльтянами навколо Храмової гори: передумови / Новини на Громадському радіо

Конфлікт між палестинцями та ізраїльтянами навколо Храмової гори: передумови

24 липня 2017 - 13:00
Про нещодавні заворушення, теракти та реакцію на них розповів виконавчий директор Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос

За словами Ігоря Семиволоса, питання Єрусалиму та Храмової Гори зокрема — дуже чутлива тема в арабо-ізраїльському конфлікті. Більша частина арабських повстань, які починалися в Палестині в ХХ ст. були пов’язані з Храмовою Горою, зі спробами змінити статус-кво або якимось чином вплинути на можливості людей відвідувати святині. Починаючи з 1929 року навколо цих святинь відбуваються доволі драматичні події і точиться кривавий конфлікт.

Про причини та передумови останнього етапу конфлікту

  • Цей етап конфлікту розпочався з рішення Біньяміна Нетаньягу (прем’єр-міністр Ізраїлю). Зараз всі визнають, що це було його особисте рішення, прийняте без консультацій і одноосібно. Йдеться про розміщення металошукачів на Храмовій горі, що суттєво обмежили доступ палестинців до святинь.
  • За словами Ігоря Семиволоса, палестинцями ізраїльтяни не розглядаються як легітимна влада. З цього погляду, будь-які дії ізраїльтян на Храмовій горі або біля Храмової гори сприймаються як нелегітимні.
  • Як повідомляє дослідник, ці землі вважаються святими, і вони належать релігійній громаді. Тому будь-які зміни в доступі мають бути узгоджені. Це не може бути рішенням однієї сторони.
  • «Палестинці не можуть не пов’язувати цю дію з візитом Трампа і з черговою обіцянкою перенести посольство США з Тель-Авіву до Єрусалиму», — зазначив Семиволос. Згідно з резолюцією ООН, Східний Єрусалим вважається окупованою територією. А Тель-Авів вважається столицею Ізраїлю. За словами науковця, навколо цього так само вирують неабиякі пристрасті.

Про внутрішню дискусію

За словами Ігоря Семиволоса, Шабак, служба безпеки Ізраїлю, виступила проти встановлення таких металошукачів. Вони уявляли, до чого це призведе. Натомість поліція наполягала на тому, що це треба зробити, щоб убезпечитися від можливих терористичних актів. Таким чином, прем’єр Ізраїлю знехтував рекомендаціями спецслужб, що призвело до трагедії.

Нагадаємо, ізраїльська влада 16 липня встановили рамки металодетекторів після збройного нападу трьох арабів на поліцейських в Старому місті Єрусалиму.

Конфлікт між палестинцями та ізраїльтянами навколо Храмової гори різко загострився 21 липня і призвів до численних жертв. Так, протягом 24 годин загинули щонайменше шестеро людей, сотні людей були поранені. Протести спалахнули у відповідь на відмову Ізраїлю прибрати металодетектори при вході на Храмову гору.

Пізніше глава Палестинської автономії Махмуд Аббас заявив про те, що палестинці заморожують всі контакти з Ізраїлем. За його словами, рішення залишиться в силі до тих пір, поки Ізраїль не скасує заходи безпеки, прийняті на Храмовій горі в Єрусалимі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+