Слухати

Президент Польщі ветує суперечливий закон про Верховний суд / Новини на Громадському радіо

Президент Польщі ветує суперечливий закон про Верховний суд

24 липня 2017 - 11:47
22 липня Сенат Польщі ухвалив скандальний законопроект про реформу Верховного суду країни. Аби закон набув чинності, його мав підписати президент Польщі Анджей Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда заявив про те, що накладе вето на два з трьох законопроектів, що реформують судову систему країни. Йдеться про суперечливі закони про Верховний суд і Національну раду суддів, ухвалені минулого тижня Сенатом в рамках судової реформи.

«Як президент, я відчуваю, що ця реформа не збільшить почуття безпеки. Я прийняв рішення швидко, без затримок», — заявив Анджей Дуда під час свого виступу на національному телебаченні, передає Wyborcza.

«Закони про Національну раду суддів і Верховний суд не стануть частиною польської правової системи. Я сподіваюся, що за допомогою експертів в області права протягом декількох місяців будуть готові нові проекти», — додав глава держави.

Нагадаємо, 22 липня Сенат Польщі ухвалив підтриманий раніше Сеймом скандальний законопроект про реформу Верховного суду країни. Прийняття закону супроводжувалося масовими протестами перед будівлями Сенату та Верховного суду.

22 липня тисячі людей зібралися у Варшаві, Кракові та інших містах, щоб закликати президента Анджея Дуду відхилити закон, який фактично віддає контроль над Верховним судом та судовою системою правлячій партії.  

У 18 містах Європейського Союзу 22-23 липня відбулися демонстрації проти реформ польської судової системи, організовані рухом «Pulse of Europe».

Згідно із законом, Верховний суд країни підпорядковуватиметься міністерству юстиції. Глава мін’юсту зможе самостійно призначати голів апеляційних та окружних судів, без консультацій з представниками органів правосуддя. Також закон надає депутатам роль у виборі членів Національної судової ради — органу, який призначає суддів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+