Слухати

Тернополянка створила рукавичку, яка озвучує жести через смартфон (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Тернополянка створила рукавичку, яка озвучує жести через смартфон (ВІДЕО)

24 липня 2017 - 09:46
Випускниця технічного коледжу Тамара Вощило створила рукавицю та програму, які перекладають мову жестів

Щоб рукавиця працювала, потрібна спеціальна програма, яку Тамарі допомагав написати її викладач Андрій Недошитко, повідомляє інтернет-видання «20 хвилин».

«Працює ця програма так — людина одягає рукавичку, — пояснює Тамара. — Перед користуванням потрібно включити bluetoоth на телефоні і створити пару між цими двома пристроями. На кожному пальці є датчик. Мікроконтролер зчитує дані з датчиків, обробляє інформацію та передає її на мобільний телефон», — говорить Тамара Вощило.

Кожен жест має свій порядковий номер, який записаний і в рукавичці, і в програмі. Коли на телефон приходить порядковий номер, то можна почути фразу, яка закріплена за цим номером. Кожен може індивідуально під себе запрограмувати і жест, і фразу. Рукавиця живиться або від павербанку, або від телефону. Програма підтримує українську мову, але не всі телефони її відтворюють. 

Спочатку рукавиця — ISIOY («Я говорю замість тебе» — прим. ред) була курсовою роботою дівчини, а потім — дипломною. Дівчина отримала диплом молодшого спеціаліста з напрямку «Обслуговування компʼютерних систем та мереж». Кілька днів тому подала документи на вступ до технічного університету.

«Коли був курсовий проект, ми орієнтувались на мову жестів, — каже Тамара Вощило. — Тобто були запрограмовані жести для глухонімих людей. Зараз ми орієнтуємось на людей, які навіть тимчасово не можуть говорити і не знають мови жестів. І такі люди можуть створити свою мову жестів. Тобто, ця рукавиця підходить в обох випадках», — пояснила Тамара Вощило.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+