Слухати

В Японії започатковують кампанію «віддаленої роботи» та реформу культури роботи

24 липня 2017 - 10:56
В Японії вирішили сприяти «віддаленій роботі» або роботі з дому. Основна мета — розвантаження міста до 2020 року, коли в Токіо відбудеться Олімпіада
В Японії започатковують кампанію «віддаленої роботи» та реформу культури роботи / Новини на Громадському радіо

Майже 930 компаній, у тому числі Suntory Beverage & Food Ltd, Ajinomoto Co і Tokyu Construction Co, беруть участь в Дні віддаленої роботи , який проводитиметься 24 липня кожного року до відкриття Олімпіади повідомляє Reuters.

Уряд Прем’єр-міністра Шінцо Абе запровадив політику щодо скорочення робочого часу, збільшення заробітної плати контрагентів та обмеження зловживання робочими законами. 

«Після початку Олімпіади буде важко працювати, тому ми робимо це як експеримент», — сказав 61-річний Такаші Козу, президент Інституту сталого розвитку та бізнесу Рико.

«Життя молодих поколінь змінюється, тому фірми повинні запропонувати альтернативні стилі роботи для підтримки стимулів працівників», — додав він.

Люди, які працюють віддалено, частіше зустрічаються в інших країнах, особливо в секторі інформаційних технологій, де співробітники регулярно користуються телеконференціями або входять у місцеві кафе.

В Японії такий стиль роботи не є розповсюджений, частково тому, що фірми приділяють велику увагу фізичній присутності в офісі, часто протягом 12 годин або більше.

Але компанія Japan, Inc. починає змінювати свої методи та вводить більш гнучкі години роботи.

Деякі компанії починають усвідомлювати, що довгі, негнучкі графіки роботи фактично знижують продуктивність праці.

Зазначається, що у деяких випадках робоча культура Японії може бути фатальною: працівники вчиняють самогубства або у них стаються інсульти через надмірне перенавантаження на роботі.

«Ми робимо це для Олімпійських ігор, але довгострокова мета полягає в тому, щоб мати більш гуманні умови праці», — заявив Хіроші Еніші, плановик Міністерства економіки, торгівлі та промисловості, який проводить «Дрібний робочий день».

«У минулому робочі довгі години вважалися чеснотою, але це мислення не затримає в майбутньому».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+