Слухати

Жителі Золотого-4 просять, щоб військові покинули житлові квартали (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Жителі Золотого-4 просять, щоб військові покинули житлові квартали (ВІДЕО)

24 липня 2017 - 15:11
Жителі міста Золоте-4 записали відеозвернення, у якому просять, щоб українські військові покинули житлові квартали, де вони проживають

Відеозвернення розмістила Харківська правозахисна група.

У розмові з правозахисниками місцеві жителі скаржаться на те, що українські військові знаходяться близько до них. Відповідно, коли бойовики відкривають вогонь, снаряди влучають по їхньому будинку.

Також жителі показують сліди від снарядів на асфальті. Говорять, що ввечері починається поодинока стрілянина, а потім в хід йде більш важка зброя. Люди опиняються під вогнем з двох боків.

За їхніми словами, спочатку командир їм говорив, що військові будуть лише приходити ночувати в будинок, а військові дії будуть поза житловими кварталами. 

Жителі скаржаться на непорозуміння у стосунках з військовими, але відзначають, що з тими військовими, які були тут до ротації, конфліктів не було.

Громадське радіо звернулося за коментарем до прес-центру штабу АТО. Там зазначили, що розбиратимуться в ситуації, але попередньо спікер штабу АТО Анатолій Стельмах повідомив, що принципова позиція військових — не наражати на небезпеку місцевих жителів:

«Не ставимо свої блокпости, тим паче не ведемо обстріли позицій супротивника з тих місці, де живуть мирні мешканці».

На запитання, чи звертались жителі Золоте-4 безпосередньо до військових або до керівництва штабу, Анатолій Стельмах відповів, що — ні, але сказав, що вони це можуть зробити звернувшись через прес-центр штабу АТО до керівника, якщо в цьому є така потреба.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+