Слухати

Перший кандидат на купівлю 25% акцій п’яти енергокомпаній є ДТЕК, — Паращій

25 липня 2017 - 10:04
За словами, очільника аналітичного департаменту інвесткомпанії «Concorde Capital» Олександра Паращія, ціни на пакети енергокомпаній, які виставлені на продаж, можуть бути заниженими
Перший кандидат на купівлю 25% акцій п’яти енергокомпаній є ДТЕК, — Паращій / Новини на Громадському радіо

25% акцій обласних енергокомпаній, які виставлені на продаж на аукціонах з підвищенням ціни, можуть давати державі дивіденди. Таку дімку в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо висловив очільник аналітичного департаменту інвесткомпанії «Concorde Capital» Олександр Паращій.

«Є у нас закон, що компанія, де є державна власність, вони повинні платити високі дивіденди. Це єдине, на що держава в цих компаніях може розраховувати, але ми розуміємо, що у власників, які повністю контролюють менеджмент, вони можуть занижувати прибутки, тим самим взагалі не платити державі дивіденди, що, наприклад, було з генеруючими компаніями Західенерго і Дніпроенерго. Ми дуже багато чули, що у них дуже високі тарифи через особливе ціноутворення, де ціна на електроенергію, яку вони виробляють, космічна і це робить їм надвисокі прибутки. Принаймні, минулого року мали б мати надвисокі прибутки, але цих прибутків вони не показали. Ці прибутки залишились на рівні ДТЕКу», — сказав Олександр Паращій.

При цьому він зазначив, що ДТЕК — перший кандидат на купівлю 25% акцій 5 компаній.

«Для чого комусь іншому купувати невеличкий пакет, на що вина можуть розраховувати я не розумію. Більше того, якщо ми говоримо про генеруючі компанії — Західенерго і Дніпроенерго, то, як на мене, то таких компаній в принципі не існує, — вони вже існують на папері», — говорить Паращій.

За його словами, більшість експертів здивувались початковим цінам на 25% енергокомпаній, які виставлені на продаж:

«Якщо справді буде проведена реформа і буде змінено тарифоутворення, то ці компанії справді можуть в 10, а, можливо, в 20 разів більше коштувати. Можливо, саме тоді, після цієї реформи, було би варто виставляти ці пакети».

Нагадаємо, Фонд держмайна України оголосив початок проведення аукціонів з підвищенням ціни з продажу пакетів акцій 7 енергокомпаній. За даними Фонду, на продаж виставлені по 25% акцій ПАТ «Одесаобленерго» (початкова ціна 631 млн гривень), ПАТ «Донецькобленерго» (143 млн гривень), ПАТ «Донбасенерго» (669 млн гривен), ПАТ «Сумиобленерго» (370 млн грн), ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго» (728 млн грн), ПАТ ДТЕК «Західенерго» (347 млн грн), ПАТ «Київенерго» (759 млн грн).

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+