Слухати

Президент Польщі підписав законопроект, проти якого проводили масові протести / Новини на Громадському радіо

Президент Польщі підписав законопроект, проти якого проводили масові протести

25 липня 2017 - 11:59
Анджей Дуда підписав законопроект, що дає міністру юстиції право наймати і звільняти голів судів загальної юрисдикції в країні

Президент Польщі Анджей Дуда підписав законопроект, який є частиною судової реформи держави, що викликала масові протести в країні.

Про це повідомляє видання Reuters з посиланням на слова заступника глави канцелярії польського очільника.

Законопроект дає міністру юстиції право наймати та звільняти голів судів загальної юрисдикції в країні. Це один із трьох законопроектів, який є частиною планової реформи правлячої націонал-консервативної партії «Право і справедливість».

Критики кажуть, що  такий закон поставить під загрозу незалежність суддів.

Проти судової реформи десятки тисяч поляків протестували на вулицях у містах по усій країні. Також щодо цього висловлювали стурбованість у ЄС та Вашингтоні.

Раніше повідомлялось, що два інші законопроекти про реформу Національної судової ради та Верховний суд країни, що ухвалені польським парламентом, не набудуть чинності. Президент Польщі Анджей Дуда ветував суперечливі законопроекти.

Також Дуда запропонував свої альтернативні пропозиції на наступні два місяці щодо законопроектів, на які він наклав вето.

Нагадаємо, 16 липня у Польщі затримали понад 30 людей під час мітингу проти судової реформи.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+