Слухати

Україна виграла у ЄСПЛ першу справу щодо втрати контролю над Луганськом

25 липня 2017 - 13:34
Європейський суд з прав людини виніс перше рішення за скаргою проти України, пов’язаною із втратою контролю уряду над частиною території Луганської області
Україна виграла у ЄСПЛ першу справу щодо втрати контролю над Луганськом  / Новини на Громадському радіо

Про це свідчить рішення ЄСПЛ, що опубліковане на сайті відомства у вівторок 25 липня. Також інформацію підтвердив Громадському радіо адвокат позивача проти України.

Судді Європейського суду з прав людини одноголосно визнали, що Україна не відповідальна за наслідки втрати контролю над територією Луганської області.

Скарга була подана ув’язненим Олександром Хлебіком, який відбував покарання за звинуваченням у кількох злочинах, в тому числі бандитизмі та збройних пограбуваннях. Він був засуджений в квітні 2013 року одним із судів Луганської області, та отримав вирок – 8 років та 9 місяців ув’язнення, яке відбував у в’язниці міста Старобільськ Луганської області.

Невдовзі після засудження Хлебік подав апеляцію до апеляційного суду, розташованого в Луганську. Оскільки у 2014 році місто було окуповане підтримуваними Росією сепаратистами, за його апеляцією досі не було винесено рішення.

У коментарі Громадському радіо адвокат  Дмитро Мазурок повідомив, що зараз його підзахисний Олександр Хлебік на волі.

«Суть справи була у тому, що йому було відмовлено у апеляційному оскарженні його вироку. Матеріали справи були залишені після окупації Луганської області. Вийшло так, що його вирок формально не вступив у силу, апеляція не може бути розглянута. Через це він відбував термін по вироку, який не був переглянутий апеляцією. І ми поставили це питання перед ЄСПЛ», — зазначив Олександр Хлебік.

За словами адвоката, у ЄСПЛ вони говорили про несправедливість суду щодо Олександра Хлебіка.

«Ми говорили про те, він був залишений гарантії на справедливе правосуддя. Так само він був полишений права на апеляційне оскарження. На жаль, ЄСПЛ не врахував, що тут були порушення. Але там ще є важливі висновки щодо відповідальності держави», — зазначив адвокат Хлебіка.

Із рішення Європейського суду з прав людини відомо, що судді одноголосно визнали, що Україна не відповідальна за наслідки втрати контролю над територією Луганської області. Взявши до уваги докази Києва щодо того, що Україна доклала всіх зусиль для отримання матеріалів справи, надала позивачеві можливість зустрітися з омбудсменом, а також аргументи про те, що проведення нового розслідування щодо звинувачень проти Хлебіка без доступу до матеріалів справи не є можливим, ЄСПЛ вирішив, що Україна не порушила конвенцію.

Це рішення стало першим, де ЄСПЛ вивчав скаргу, пов’язану із втратою Україною контролю над територією ОРДЛО.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+