Слухати

Лондонський суд ухвалив рішення на користь України у справі щодо боргу Януковича

26 липня 2017 - 13:36
Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу у лютому 2016 року
Лондонський суд ухвалив рішення на користь України у справі щодо боргу Януковича  / Новини на Громадському радіо

Високий суд Лондона задовольнив клопотання України про призупинення виконання рішення щодо єврооблігацій на $3 млрд, які перебувають у власності Росії, до завершення розгляду апеляційної скарги України.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

«На цьому засіданні англійський суд підтвердив, всупереч спробам Росії встановити обтяжливі умови для здійснення прав України на апеляцію, що Україні було надано безумовний дозвіл на оскарження рішення до Апеляційного суду», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в останньому рішенні суддя визнав, що це є саме тим випадком, коли виконано порогові умови для надання дозволу на апеляцію,« а саме – апеляція має реальні шанси на успіх». 

«Суд також погодився з позицією України, що питання відшкодування витрат Довіреної особи на судовий розгляд має бути детально вивчено судом, що відбудеться не раніше завершення розгляду апеляційної скарги України», — додає Мінфін.

26 травня суд Лондона відклав винесення рішення за позовом України, яка просила продовжити призупинення виконання судового рішення від 29 березня до завершення розгляду апеляційної скарги.

Як повідомляли, в грудні 2013 року президент Росії Володимир Путін і Віктор Янукович, який був на той час президентом України, домовилися про виділення кредиту в сумі 15 млрд доларів через розміщення українських цінних паперів.

Облігації на 3 млрд доларів були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року і викуплені Росією.

У жовтні 2015 року, після переговорів, власники 13 із 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму 14,36 млрд доларів і 600 млн євро погодилися на їх реструктуризацію.

Україна не отримала згоди від Росії щодо реструктуризації єврооблігацій на 3 млрд доларів із терміном погашення 20 грудня 2015 року.

У грудні 2015 року Кабінет Міністрів України ввів мораторій на виплату 3 млрд доларів за єврооблігаціями.

У лютому 2016 року Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+