Слухати

Вони не переходили кордон. Їх взяли в полон на території України, — адвокат бійців 51-ї бригади

26 липня 2017 - 10:47
Спочатку бойовики відвезли полонених українських військових до прикордонного міста Свердловськ, а потім - на територію Російської Федерації
Вони не переходили кордон. Їх взяли в полон на території України, — адвокат бійців 51-ї бригади / Новини на Громадському радіо

Бійці 12-14 діб фактично перебували на українсько-російському кордоні під постійними артобстрілами з боку Росії. Їм же було заборонено відкривати вогонь у відповідь, зазначив в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо адвокат бійців 51-ї бригади Олександр Оленченко.

«І в бік Росії, і навіть по тих колонах, які рухались повз них через кордон. Вони спостерігали рух бронетехніки, рух військового автотранспорту. Але їм офіцери фактично забороняли відкривати вогонь, пояснюючи, що так можна спровокувати конфлікт з Росією і фактично вони там стояли живими мішенями», — сказав адвокат.

За словами Олександра Оленченка, на тому териконі, де стояли бійці загинули чотири їхні побратими, також були і поранені.

«Вони не приймали рішення переходити кордон. Вони потрапили в полон. Тобто, вони, намагаючись якимось чином уникнути загибелі, перебуваючи без постачання боєприпасів, їжі, води, перебуваючи в оточенні за 30-40 км до найближчих части української армії, фактично намагались вийти з оточення і потрапили в полон. Причому, потрапили в полон, не через якісь свої дії помилкові, а потрапили в полон завдяки діям тих старших офіцерів, не 51-ї бригади, до речі, які були старшими в їхній колоні, яка фактично потрапила в засідку і була взята в полон», — пояснює адвокат.

Він додає: в полон бійці потрапили на території України, а потім їх перевезли до міста Свердловськ (прикордонне місто України), а потім — на територію Росії.

«Там їх засвітили в російських пропагандистських каналах, вони стали досить відомими медійними особами, а далі росіяни почали вирішувати, що  з ними робити», — говорить Олександр Оленченко.

З 42 бійців, які опинилися в полоні, фактично половина визнала провину та уклала угоду зі слідством. Ці бійці отримали три роки з випробувальним терміном. Втім, адвокат стверджує, що провину військові визнали під тиском військової прокуратури.

Інша половина бійців своєї вини не визнає. Саме над ними і триває судовий процес.

Нагадаємо, три роки тому бійці підрозділів 51-ї бригади, який дислокувався приблизно в 5 км від українсько-російського кордону, і де на той момент йшли активні бойові дії, відійшли на територію Росії. За їхніми словами, на такий крок вони пішли, оскільки не мали можливості вийти з оточення, а їхню техніку було знищено. Якби вони не пішли на цей крок, наступний артобстріл для них був би для них смертельний, стверджують бійці.

Бійці підозрюються у відмові від несення служби, справа розглядається понад два роки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+