Слухати

Вийде перший документальний фільм про участь жінок у російсько-українській війні / Новини на Громадському радіо

Вийде перший документальний фільм про участь жінок у російсько-українській війні

26 липня 2017 - 11:37
Громадське радіо стало інформаційним парнером фільму «Невидимий батальйон»

«Невидимий батальйон» - це перший документальний фільм про участь жінок у війні на Сході України. 

Основою для фільму стало одноіменне соціологічне дослідження 2015 року та презентація результатів аналізу гендерних особливостей та упереджень у структурі Збройних сил України. Це дослідження відкрило великий пласт проблем, з яким стикаються українські жінки в секторі безпеки та оборони. 

В основі фільму — шість історій героїнь, які приймали участь у бойових діях, розказані трьома режисерками: Світланою Ліщинською, Аліною Горловою та Іриною Цілик. Проект втілюється Громадською Організацією «Інститут гендерних програм» за підтримки агенства США з міжнародного розвитку через проект USAID У-Медіа, що реалізовується Інтерньюс Нетворк.

«Основна ідея така: чому наші жінки, які воюють, перемагають ворога, не можуть повноцінно служити, якщо вони цього хочуть? Чому наша армія формується за корупційними, а не професійними принципами? Чому мотивованим жінкам відмовляють у посадах?» - розповідає авторка проекту Марія Берлінська на одній з презентацій фільму. — «Високі чиновники з Міністерства оборони говорили мені у вічі, що нічого не вийде. Але за півроку реального пресингу, за допомогою міжнародних і українських громадських організацій, декількох притомних народних депутатів, змусили міністра оборони розширити можливий перелік посад для жінок.»

Попри розширення меж, перед жінками є ще багато «закритих дверей», а це майже три чверті посад та рівний доступ до військової освіти.

Прем’єра фільму запланована на 14 жовтня 2017 року. Запрошуємо підписуватись на сторінку Невидимого батальйону, щоби слідкувати за новинами проекту.  

«Громадське радіо» виступило інформаційним партнером проекту. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+