Слухати

Центр протидії корупції: у новий Верховний Суд пройшли 80% старих суддів

28 липня 2017 - 11:36 764
У новий Верховний Суд пройшли 80% старих суддів, 25% із сумнівною репутацією – результати конкурсу

Вчора Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила списки 120 переможців конкурсу на посади до нового Верховного суду. Більшість з них – майже 80% або 93 кандидати – є або були суддями. 27 переможців зі 120 – є кандидатами поза судової системи: науковці або адвокати. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

За інформацією ЦПК, зі 120 відібраних ВККС кандидатів до 4 касаційних судів у складі Верховного суду 30 мають негативний висновок Громадської Ради Доброчесності.

«Тобто, кожний четвертий майбутній суддя Верховного Cуду, обраний ВККС, порушував права людини, або ухвалював політично вмотивовані рішення, або не може пояснити власні статки», — сказано у повідомленні.

Як повідомляють у Центрі протидії корупції, найбільше переможців із негативним висновком Громадської Ради Доброчесності потраплять до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного: 9 з 30 кандидатів, рекомендованих Комісією.

Саме в цьому суді ухвалюватимуться фінальні рішення у справах, де українці оскаржуватимуть рішення, дії чи бездіяльність всіх інститутів влади.

Із 30 майбутніх суддів Касаційного кримінального суду 6 мають негативні висновки ГРД, переважно – за порушення прав людини і рішень Європейського Суду з прав людини, а також за ухвалення політично мотивованих справ.

До Касаційних господарського та цивільного судів у складі ВСУ проходять, відповідно, 8 та 7 кандидатів з негативними висновками громадських активістів.

Тепер за всіх 120 кандидатів має проголосувати Вища Рада Правосуддя, після цього їх особистим підписом призначає Президент.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+