Слухати

Голова ВККС переконаний, що кандидатів до Верховного суду обирали відкрито / Новини на Громадському радіо

Голова ВККС переконаний, що кандидатів до Верховного суду обирали відкрито

28 липня 2017 - 21:57
Відкритий процес відбору кандидатів до Верховного суду відбувся вперше за історію України

Про це заявив в ефірі Громадського радіо заявив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козяков.

За його словами, суддею Верховного суду можна було стати вперше на відкритому конкурсі.

«Вперше в історії України суддею могли стати не тільки судді, а й, відповідно до закону, адвокати, юристи-науковці з професійним досвідом не менше 10 років», — зазначив Сергій Козяков.

За його словами, раніше ніколи не було вищих суддів із представників таких юридичних професій.

Раніше конкурс назвав зразковим президент Петро Порошенко. «Ми вправі пишатися нашим конкурсом, який в принципі може правити за взірець і для інших держав», — сказав Порошенко, передає прес-служба президента.

Проте, у Центрі протидії корупції заявили, що до нового Верховного Суду пройшли 80% старих суддів.

За інформацією ЦПК, зі 120 відібраних ВККС кандидатів до 4 касаційних судів у складі Верховного суду 30 мають негативний висновок Громадської Ради Доброчесності.

«Тобто, кожний четвертий майбутній суддя Верховного Cуду, обраний ВККС, порушував права людини, або ухвалював політично вмотивовані рішення, або не може пояснити власні статки», — сказано у повідомленні.

Тепер за всіх 120 кандидатів має проголосувати Вища Рада Правосуддя, після цього їх особистим підписом призначає Президент.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+