Слухати

На окремі наради, де розглядаються наші справи, є вказівка не допускати мене — Горбатюк

28 липня 2017 - 10:45
За словами начальника Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, керівництво Генпрокуратури затягує час з підписанням повідомлень про підозру
На окремі наради, де розглядаються наші справи, є вказівка не допускати мене — Горбатюк  / Новини на Громадському радіо

Начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив про системну протидію в різних кримінальних провадженнях з боку керівництва Генпрокуратури та бажання без будь-яких законних під став впливати на розгляд тієї чи іншої справи, саме у тому випадку, коли справа доходить до повідомлення про підозру або до завершення розслідування. Про це він заявив в ефірі програма Ранкова Хвиля на Громадському радіо.

Сергій Горбатюк, як приклад, наводить справу за підозрою колишньому міністру юстиції Олені Лукаш.

«Справа розслідувалася тривалий час, проводилося багато слідчих дій, експертиз, але з лютого слідчі прокурори готові були завершувати і, відповідно, надали повідомлення про підозру для підписання заступнику генпрокурора Столярчуку, тому що за законом стосовно адвокатів має підписувати він. З того часу і тягнеться ця епопея. Тобто, офіційно жодної відповіді немає. Але, документ не підписується, справа не завершується і, відповідно, на мою думку, це є незаконно і це є вплив на слідчого прокурора з метою, щоб вони не досягли результату у провадженні», — розповів Сергій Горбатюк.

На скарги, які направляються генпрокурору від Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури реагування немає, зазначив Сергій Горбатюк.

«Генеральний прокурор відмовляється мене приймати незважаючи, що розслідуються злочини під час Майдану, про яку всі кажуть, що це справа номер один і ми готові для неї все дати, але не приймає. І взагалі навіть дійшло до такої тенденції, що на окремі наради, де розглядаються наші справи, є пряма вказівка генпрокурора не допускати Горбатюка, щоб він чогось не наговорив. А наговорити я можу тільки те, що стосується проблематики розслідувань і незаконних дій підлеглих генерального прокурора. Однак, не хочуть це чути».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+