Слухати

Обещали отменить уголовную статью, если останусь жить в «ЛНР», — звільнений з полону суддя Руденко

30 липня 2017 - 19:41
Звільнений з полону сепаратистів суддя Віталій Руденко розповів, як до нього ставилися сепаратисти

Суддя Апеляційного суду Луганської області Віталій Руденко після дев’яти мысяців полону у так званый «ЛНР» повернувся на підконтрольну Україні територію. Про це повідомляється на сайті СБУ. Там зазначили, що повернення Руденко відбулося за сприяння волонтерської групи «Патріот» та СБУ.

Протягом перебування у полоні Руденко піддавався тортурам у так званому «МДБ» «ЛНР».  Перші дні Руженко знаходився у одиночній камері, а пізніше його перевели у загальну камеру. Його звинуватили у тому, що він приймав рішення пов’язані із сепаратизмом. 

«Меня объявили виновным по статье в госизмене. Я должен был содержаться под стражей. — повідомив Руденко, додавши, що він відмовився.

Він також наголосив, що йому запропонували «угоду від якої не можна відмовитися». Вона полягала у тому, що з пана Руденко знімалися обвинувачення, натомість він мав дати інтерв’ю. У ньому суддя мав сповістити про те, що він вирішив залишитися жити в ЛНР.  На прийняття відповіді затриманому судді дали годину. Після двох відмов йому повідомили, що за будь-яких умов він має піти на їхні умови.

«Мне откровенно заявили, что руководством МБГ поставлено задание сломать меня любой ценой и заставить меня війти на интервью. Они заявили, что создадут мне невіносиміе условия содержания, что будут пременены меры физического или морального воздействия», — відзначив Руденко.

Після кількох днів суддя погодився на умови бойовиків і дав інтерв’ю. Про нього писали на сепаратистському сайті Луг.інфо.

«Я ни на минуту не собирался оставаться на территории республики. Все 9 месяцев, которые я находился в подвале я хотел вернуться домов. Как только я выбрался из подвала, я связался с представителями украинских спецслужб, после чего была проведена спецоперация», — сказал Руденко. 

Як раніше повідомляло Громадське радіо, у листопаді минулого року у полон до бойовиків так званої «ЛНР» потрапив суддя Апеляційного суду Луганської області Віталій Руденко. Його колеги розповіли, що суддя зник, коли йшов на похорони до свого батька.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+