Слухати

У Молдові продовжуються протести проти змін до виборчої системи(ФОТО, Відео) / Новини на Громадському радіо

У Молдові продовжуються протести проти змін до виборчої системи(ФОТО, Відео)

30 липня 2017 - 17:55
Кількасот людей вийшли знову акцію протесту проти продовження суперечливої реформи виборчої системи, яку днями схвалив парламент країни

У столиці Молдови Кишиневі демонстранти з прапорами Молдови і Європейського союзу зібралися перед будівлею парламенту із вигуками: «Злодії! Геть диктатуру!». 

Про це повідомляє Радіо свобода. 

Супротивники нової реформи влаштували вже кілька акцій протесту, відколи парламент схвалив закон про ці зміни в четвер, 27 липня.

У разі набуття чинності, документ передбачає, зокрема, зниження прохідного відсоткового бар’єру для коаліцій політичних сил, створення нових виборчих округів і вимогу до кандидатів декларувати свої статки.

Для набуття чинності закону потрібен підпис президента. 

Критики заявляють, що ці зміни вичавлять із парламенту менші партії і підуть на користь двом найпотужнішим політичним гравцям – нині владній проєвропейській Демократичній партії й опозиційній проросійській Соціалістичній. Крім того, критики наголошують, що перед ухваленням закону практично не було його громадського обговорення.

Критично висловилася щодо закону і Венеціанська комісія Ради Європи – там заявили, що в разі ухвалення закону депутати, обрані в мажоритарних округах, можуть потрапити під тиск бізнесових інтересів.

Прихильники змін стверджують, що вони принесуть більше відкритості у виборчий процес і підвищать підзвітність політиків.

Раніше повідомлялося, що Конституційний суд Молдови не дозволив Додону розширити президентські повноваження.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+