Слухати

Українець провів 17 років рабства у Азербайджані / Новини на Громадському радіо

Українець провів 17 років рабства у Азербайджані

30 липня 2017 - 13:21
Чоловіка знайшли правоохоронці ще у квітні 2016 року, а цієї весни йому вдалось відновити українські документи

Українець із Дніпропетровщини провів 17 років рабства у Азербайджані. У квітні 2016 року в ході поліцейської спецоперації був виявлений факт незаконного позбавлення його волі.

Про це повідомив y Facebook заступник глави Нацполіції В`ячеслав Аброськін.

«Починаючи з 1991 року чоловік регулярно приїздив до цієї країни задля сезонного працевлаштування. Орієнтовно у 1999 році він потрапив до працедавця, який використовуючи фізичне насильство, змусив його до рабської праці», — повідомив Аброськін.

За його словами, чоловік 1952 року народження і є мешканцем Дніпропетровщини.

Також зазначає, що за 17 років у рабстві чоловіка неодноразово «перепродавали».

«За цей час цього бідолаху неодноразово «перепродавали» для використання в якості працівника у домашньому господарстві», — зазначив Аброськін.

Чоловіка було звільнено звільнено в ході поліцейської спецоперації у квітні 2016 року на тваринницький фермі у Баку.

«Знайшли у вкрай тяжкому стані. Тривалий час він не міг ані розмовляти, ані адекватно сприймати дійсність. Пройшов тривалий курс реабілітації й тепер почуває себе задовільно», — розповів Аброськін.

У 2012 році, через 13 років після його зникнення, рішенням українського суду він був визнаний як безвісті зниклий та знятий з обліку за місцем реєстрації. Рідних у постраждалого не знайдено.

«У березні 2017 року паспорт громадянина нашої країни для цієї людини був відновлений й наразі спільно з Посольством України в Азербайджані займаємося його поверненням на Батьківщину», — зазначив Аброськін.

Наразі, за його словами, триває розгляд справи, де чоловік є постраждалою особою у Бакинському суді тяжких злочинів. «Державний обвинувач виступив із вимогою покарати злочинців шляхом позбавлення волі на терміни від 9 до 10 років», — розповів Аброськін.

Нагадаємо, сьогодні відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

За офіційними даними Міністерства соціальної політики України тільки за останні п’ять років 398 українців отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+