Слухати

УГСПЛ: Звільнення Погодіна для Росії — це репутаційна втрата

31 липня 2017 - 12:30
Правозахисник розказав, які дії правоохоронних органів України можуть бути успішними щодо затримання росіян, звинувачених у вбивствах та катуваннях на Донбасі
УГСПЛ: Звільнення Погодіна для Росії — це репутаційна втрата / Новини на Громадському радіо

У студії Громадського радіо правозахисник Олександр Сєдов у контексті розповіді про діяльність членів Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) оцінив резонансну подію останнього часу. Нагадаємо, російські силовики спершу затримали за поданням Інтерполу, а потім випустили на свободу екс-командира батальйону «Керч» незаконних збройних формувань «ДНР» Вадима Погодіна, який підозрюється у вбивстві 16-річного жителя Краматорська Степана Чубенко, а також вбивствах та мародерствах на Донбасі.

«Ми провели аналіз практики українських правоохоронних органів, наші правоохоронці переслідують іноземців, що воюють у складі НЗФ, за тими статтями, які зручно застосовувати для території України. Для оголошення в міжнародний розшук це статті не є обоснованими. Наприклад, стаття «Найманство» — законодавстві вказано, що за цієї статтею можна притягнути до відповідальності осіб, яки отримують вигоду від участі у війні, але не вказано ані розмір цієї вигоди, ані характер. Але у женевському протоколі про права людини вказано, що найманець — це людина, яка отримує матеріально вигоду, що значно перевищує вигоду, яку отримують комбатанти з тими ж функціями. Тобто людина воює, щоб отримати гроші, в українському ж праві немає конкретики. Є велика кількість інших статей, за якими можна переслідувати підозрюваних — вбивства, катування незаконне позбавлення волі», — розказав Сєдов.

Сєдов навів приклад двох справ — бойовиків Вадіма Погодіна та Олександра Мільчакова. Першого звинуватили у вбивстві на території України, Інтерпол прийняв цю справу до роботи, був оголошений міжнародний розшук, і його зрештою арештувати за поданням Інтерполу у Криму.

Другий звинувачений Олексій Мільчаков, якій на відео сам зізнається, що катував українських військовослужбовців, є відомості про його учать у вбивствах. «Проти нього заведено справу посягання на територіальну цілісність та учать в НЗФ — цього недостатньо для оголошення у міжнародний розшук», — наголосів Сєдов.

«Те, що російська влада відпустила Вадима Погодіна, це репутаційна втрата для Росії. Вони відпустили вбивцю, але ця справа показує, що наші правоохоронці органи діяли вірно у випадку Погодіна», — сказав Сєдов.

Вадим Погодін був затриманий 20 червня в Ялті за запитом українського бюро Інтерполу. Українські правоохоронці підозрюють його в умисному вбивстві і незаконному позбавленні волі, Погодіна затримали на 40 діб і але згодом відпустили. Степан Чубенко був активним учасником патріотичних мітингів і самостійно знімав з міською площі Краматорська прапор незаконної організації «ДНР». Його затримали в Донецьку, коли він поїздом повертався з Києва до рідного Краматорська. Підлітка розстріляли в липні 2014 року. Похорон Чубенко відбувся 8 листопада 2014 року.

Як повідомляло Громадське радіо, по даними Української Гельсінської спілки з прав людини, за 3 роки в Україні було затримано 25 іноземців за протиправні дії під час збройного конфлікту.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+