Слухати

Програмісти розповіли, які данні збирає заборонений «Вконтакте» / Новини на Громадському радіо

Програмісти розповіли, які данні збирає заборонений «Вконтакте»

01 серпня 2017 - 15:54
Усі зібрані дані, зокрема і точки доступу до wi-fi, передаються у компанію Mail.ru Group

Мобільний додаток «ВКонтакте» збирає та передає дані про користувачів в інтернет-компанію, яка його розробила.Зокрема, мова йде. Про це пишуть «Ведомости».

За словами програміста Владислава Велюга, додаток передає інформацію про користувачам власнику соціальної мереж «ВКонтакте» — комапанії Mail.ru Group. Мова йде про назву пристрою з якого відбувся вхід у додаток, його операційну систему, перелік встановлених програм, дані про місцеположення користувача, список точок доступу Wi-Fi,  назву мобільного оператора, ідентифікаційний номер сім-карти та мобільного телефону.

Представник компанії Євген Красников заявив, що «ВКонтакте» не приховував збір подібної інформації для реклами, оптимізації та рекомендацій.

Представник Mail.ru Group повідомив, що дані збираються за допомогою загальнодоступного модуля мобільної аналітики myTarget, який відправляє дані на сервер Mail.ru Group для обробки та аналізу, потім повертає зашифровані звіти компанії «ВКонтакте».

Аналогічні дані, за словами представника компанії, збирають практично будь-які великі додатки, оскільки це єдиний джерело зворотнього зв’язку з користувачем.

Як раніше повідомляло Громадське радіо, упродовж січня — червня 2017 року Службою безпеки України порушено 34 кримінальні провадження стосовно власників чи адміністраторів спільнот у соцмережах «ВКонтакте» та «Одноклассники».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+