Слухати

Суддя з Черкас, що арештовував майданівців, звільнений з посади

02 серпня 2017 - 11:40
Дії судді Чепурного Валерія Петровича свідчать про його недбале ставлення до виконання обов'язків судді, йдеться у висновку Вищої ради правосуддя
 Суддя з Черкас, що арештовував майданівців, звільнений з посади / Новини на Громадському радіо

Вища рада правосуддя звільнила Валерія Чепурного з посади судді Соснівського районного суду міста Черкаси. Суддя звільнений за дисциплінарну провину. Про це повідомила  Судово-юридична газета.

«Згідно з рішенням Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 17 березня 2017 року № 528 / 1дп / 15-17 суддю Соснівського районного суду міста Черкаси Чепурного Валерія Петровича притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення судді з посади»- йдеться у повідомленні.

Так, справа була відкрита за заявами коаліції молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина» від 25 листопада 2014 року і зампрокурора Черкаської області від 12 грудня 2014 року.

У заявах зазначалося, що суддя затримував учасників масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня вступу в силу Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» у зв’язку з їх участю в таких заходах.

За результатами розгляду дисциплінарної справи Перша Дисциплінарна палата ВСП дійшла висновку, що суддя не встановив наявності доказів на підтвердження ризиків, на які посилався слідчий, для застосування до підозрюваних осіб виняткової міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Зазначені дії свідчать, що дії судді Чепурного Валерія Петровича свідчать про його недбале ставлення до виконання обов’язків судді.

Вища рада правосуддя на засіданні 1 серпня 2017 року погодилася з правовою позицією Першої Дисциплінарної палати і звільнила Чепурного Валерія Петровича з посади судді Соснівського районного суду міста Черкаси на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України (за вчинення серйозної дисциплінарної провини).

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+