Слухати

Шахтарі «Лисичанськвугілля» відмовилися працювати і вимагають виплати заборгованих зарплат / Новини на Громадському радіо

Шахтарі «Лисичанськвугілля» відмовилися працювати і вимагають виплати заборгованих зарплат

03 серпня 2017 - 14:15
Як повідомив голова Незалежного профсоюзу гірників України, шахтарі вимагають виплати заборгованих зарплат, яку обіцяли зробити до 2 серпня.

Сьогодні, 3 серпня, гірники першої зміни шахти імені Г. Г. Капустіна ПАТ «Лисичанськвугілля» відмовилися спускатися у копальню.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Незалежного профсоюзу гірників України Михайло Волинець.

За його словами, шахтарі вимагають виплати заборгованих зарплат, яку обіцяли зробити до 2 серпня. 

Як  зазначив Михайло Волинець, гірникам повинні були виплатити: зарплату у розмірі місячного фонду до 2 серпня, а заборговані зарплати у 2017 року – до Дня шахтаря. 

«Заборгованість із зарплат складала три місячних фонди оплати праці. Тепер з 1-го числа вона збільшується ще на 1 ФОП», — пояснив він. 

Нагадаємо, 16 липня 2017 року гірники шахти ім. Капустіна ПАТ «Лисичанськвугілля» після закінчення 1-ї зміни не покинули робочі місця та розпочали страйк. Вони відмовилися підніматися на поверхню в знак протесту проти заборгованості із виплати заробітної плати. 

Пізніше прокуратура почала справу за фактами невиплати зарплатні шахтарям на Луганщині.

Станом на 17 липня поточна заборгованість із заробітної плати перед страйкуючими під землею гірниками державної шахті «Лисичанськвугілля» досягла 135,7 млн грн.

Як повідомляв керівник Східної правозахисної групи Павло Лисянський в ефірі Громадського радіо, до Дня шахтаря (остання неділя серпня) буде погашена заборгованість — 135 мільйонів гривень. А до 10 серпня буде видано ще 40 мільйонів гривень в якості авансів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+