Слухати

Справа «українських наркокур’єрів». В України почався суд над вербувальниками, який може змінити долю засуджених в Росії

05 серпня 2017 - 15:59
Якщо факти вербування та торгівлі людьми отримають докази, які прийме суд, то вироки можуть бути скасовані, а засуджені реабілітовані
Справа «українських наркокур’єрів». В України почався суд над вербувальниками, який може змінити долю засуджених в Росії / Новини на Громадському радіо

В України почався судовий процес щодо так званих вербувальників, яких винуватять у залученні українських громадян до наркоторгівлі в Росії. На цьому тижні відбулося ознайомче засідання по справі.

В ефірі Громадського радіо юристка Української Гельсінської спілка з прав людини Євгенія Капалкіна прокоментувала цей процес, а також самі справи «українських наркокур’єрів» в Росії.

Нагадаємо, у січні 2017 у Росії була відкрита 31 справа проти «українських наркоторгівців». За статистикою МЗС, загалом мова йде про понад дві тисячі засуджених — з 2014 року. І це не враховуючи тих, хто перебуває у СІЗО. Частина засуджених, припускають правозахисники, могла справді свідомо займатися транспортуванням та розповсюдженням наркотиків, але не усі. Йдеться про наслідки торгівлі людьми, багато з обвинувачених були змушені займатися кримінальною справою через погрози та знущання.

«В жовтні була затримана група вербувальників, це 4 людини, які зараз проходять по справі, яку передано в Солом’янський районний суд, ще ведуться кримінальні справи в Дніпрі та Києві», — каже Капалкіна.

Мати одного з осуджених Віра Володій каже, що згідно з міжнародними нормами, якщо людину визнано потерпілим у справі з торгівлі людьми, то з неї займаються всі обвинувачення, бо вважається, що вона вчинила їх під тиском. Натомість у Росії син Володій отримав 6 років ув’язнення. Суд не взяв до уваги інформацію про статус потерпілого, який Володій має в Україні.

Росія не підписала Європейську конвенцію про протидію торгівлі людьми. Але юристи сподіваються, що попри це, вона не зможе не мати її на увазі при винесенні вироків.

«Рішення цього судового засідання дуже важливі, бо вони можуть допомогти реабілітувати українських громадян, які перебувають зараз у в’язницях Росії», — вважає Євгенія Капалкіна.

Раніше Громадське радіо вже розповідало про схему залучення громадян України до торгівлі наркотиками в Росії, а згодом і їх арешту.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+