Слухати

В Україні відзначають 80-ті роковини з початку Великого терору в СРСР

05 серпня 2017 - 09:52
Голова "Соловецького товариства" Георгій Лук’янчук повідомив про заходи до 80-х роковин початку Великого терору в СРСР
В Україні відзначають 80-ті роковини з початку Великого терору в СРСР / Новини на Громадському радіо

В ефірі  Громадського радіо голова товариства «Соловецького братство» Георгій Лук’янчук розповів, які заходи до 80-х роковин Великого терору в СРСР  будуть відбуватися сьогодні.

Георгій Лук’янчук розповів, що вшанування пам’яті жертв почнеться на Подолі у Покровський церкві, потім переміститься до Хреста загиблим під час терору біля Жовтневого палацу, а основні заходи заплановані у Биківні на території меморіального комплексу «Биківнянські могили»  о 13.00.

«Ми не запрошували на захід політиків, бо це краще сказати просвітницька акція. Ми заохочували приєднатися до нас істориків, журналістів, молодь, — сказав Георгій Лук’янчук. — Ми сподіваємось, що у кожному місті, де репресували людей, будуть встановлені меморіали та відбудеться вшанування пам’яті загиблих».

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 19371938 рр.  За період «Великого терору» на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів. 5 серпня 1937 року за наказом НКВС СРСР № 00447 вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) від 2 липня 1937 року П 51/94 “Про антирадянські елементи».Саме цією постановою були введені так звані «трійки», які відправляли на смерть людей ешелонам.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+