Слухати

З осені в кінотеатрах очікується по дві українські прем’єри щомісяця, — Держкіно / Новини на Громадському радіо

З осені в кінотеатрах очікується по дві українські прем'єри щомісяця, — Держкіно

08 серпня 2017 - 11:32
В основному це будуть глядацькі стрічки: комедії, драми, гостросюжетні фільми

Заступник голови Держкіно України Сергій Неретін в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо прокоментував окремі аспекти Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», якому передувала тривала дискусія:

«Коли запрацює цей закон, якщо ми говоримо про кінотеатри, ми прибираємо ПДВ на ввезення кінематографічного обладнання до кінотеатрів. Потім буде пільга на квитки на українські фільми (ми прибираємо ПДВ з них). Я вважаю, що ці дві речі сприятимуть розвитку кінозалів», — сказав Сергій Неретін.

Він анонсував прем’єру 24 серпня фільму «Червоний», у якому йдеться про повстання в ГУЛАГу.

«Потім буде щомісяця дві українські прем’єри. Не всі вони будуть вдалі, я вам чесно кажу, але вони як мінімум будуть дискусійні. І, починаючи з осені цього року, у нас буде одна-дві українські прем’єри щомісяця. Можливо далі ми вийдемо на більшу кількість українських прем’єр. В основному це будуть глядацькі стрічки: комедії, драми, в лапках можна сказати «бойовики» — гостросюжетні фільми», — розповів заступник голови Держкіно.

Станом на 2013 рік в українських театрах було 20% російського кіно. У 2016 році ця цифра зменшилася до 6%. Цього року ця цифра складає 3%.

«Глядачі трошки розучилися дивитися російське кіно. Я думаю, що цьому сприяли і події, які сталися за останні три роки», — зазначив Сергій Неретін.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+