Слухати

В сирійському місті, яке перебуває в облозі, м’ясо замінили на гриби (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

В сирійському місті, яке перебуває в облозі, м’ясо замінили на гриби (ФОТО)

09 серпня 2017 - 14:19
Гриби — не часто вживаються в кулінарії Сирії. Втім, їхнє вирощування не потребує великих інвестицій та мають високу поживну цінність

У вологому приміщенні в сирійському місті Дума, яке знаходиться в облозі, Абу Набіл оглядає перлинні білі гриби, що проростають з білих мішків, які прикріплені до стелі, пише Daily Sabah.

abu.jpg

Абу Набіл // dailysabah.com
Абу Набіл
dailysabah.com

Устричні гриби, що виглядають з отворів у сумочках, тепер замінюють м’ясо в опозиційній фортеці, де через блокаду режиму президента країни Башара Асада утворився дефіцит їжі. Абу Набіль прогулюється між мішками, перевіряючи грибів, що виходять з пластику, і перевіряє внутрішню температуру, щоб забезпечити оптимальні умови для незвичайного врожаю.

gryby1.jpg

Вирощування грибів // dailysabah.com
Вирощування грибів
dailysabah.com

Гриби — непритаманна для Сирії їжа, але в східному регіоні Гут, пише видання, знаходиться ключовий опозиційний бастіон за межами Дамаску. За роки облоги м’ясо стало дуже дефіцитним і недоступним для простих людей. Фонд Adala, місцева неурядова організація, почала думати про способи допомоги жителям, які потребують альтернатив.

«Ми звернулися до культивування грибів, оскільки вони — продукти, які мають високу поживну цінність, подібні до м’яса, і можуть вирощуватись всередині будинків та підвалів», — сказав Абу Набіл, інженер, який є директором проекту.

«Ми шукали гарне джерело білків та мінеральних солей як альтернативу м’ясу, що є дуже дорогим», — додав директор «Адала» Муайад Мохиддін.

За його словами, вирощування грибів стало добрим рішенням.

gryby2.jpg

Вирощування грибів // dailysabah.com
Вирощування грибів
dailysabah.com

Східна Гута знаходиться в облозі з 2013 року, місцевим жителям доводиться покладатись на місцеве виробництво або контрабанду через тунелі або через пункти пропуску, зазначає Daily Sabah.

Цей район колись був важливим сільськогосподарським регіоном для Сирії. 

«Цей вид вирощування був абсолютно невідомий в Гуті до війни», — сказав Мохиддін. 

Про нього дізналися з інтернету, коли шукали шляхи виходу з продуктового дефіциту.

Вирощування грибів підходить для ситуації, що склалася, оскільки не потребує великих інвестицій.

vyroshchuvannya.jpg

Вирощування грибів // dailysabah.com
Вирощування грибів
dailysabah.com

gryby3.jpg

Вирощування грибів // dailysabah.com
Вирощування грибів
dailysabah.com

gryby4.jpg

Гриби // dailysabah.com
Гриби
dailysabah.com

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+