Слухати

Легендарний фестиваль «Червона рута» пройде на початку вересня у Маріуполі / Новини на Громадському радіо

Легендарний фестиваль «Червона рута» пройде на початку вересня у Маріуполі

10 серпня 2017 - 13:46
З 6 по 10 вересня 2017 року у м.Маріуполь відбудеться Всеукраїнський фестиваль «Червона рута–2017». Громадське радіо виступило інформаційним партнером події

«Червона рута» як явище виникла ще за часів існування СРСР у 1989 р., коли у Чернівцях відбувся перший фестиваль національної молодіжної музики.

За 26 років було проведено 13 фестивалів, 480 обласних відбіркових конкурсів, більше 500 концертів у залах, 45 гала-концертів на площах. На заходах фестивалю побувало близько 10 млн. глядачів. 

«Червона рута» здійснила справжню «революцію» в українській культурі, що мала вплив на все суспільство. Фестиваль народив нову молодіжну музику, якої до цього не існувало. Раніше українська молодь, не маючи своїх вітчизняних кумирів, змушена була задовольнятися московською естрадою, або слухати західних поп-зірок. 

Відкрита «Рутою» нова музична хвиля здобула нечувану популярність в Україні і в українській діаспорі. Багато пісень, виконаних вперше на фестивалі, одразу стали хітами, які співали мільйони людей. Переможці “Рути-89” та їх пісні займали перші місця в усіх хіт-парадах та різноманітних опитуваннях. Миттєво, вчора зовсім невідомі музиканти перетворилися на загальних кумирів української молоді кінця 80-их — початку 90-их років. Вже протягом наступного року вся Україна співала «рутівський» репертуар «Братів Гадюкіних», Віки, Андрія Миколайчука, О.Тищенка, «ВВ», І.Білик, М. Бурмаки, «Тризубого Стаса» та ін. 

Саме «Рута» спровокувала появу шоу-індустрії в Україні — стала першим замовником на технічне (сцена, звук, світло, студії звукозапису, музобладнання, тиражування музпродукції) та творче (композитори, аранжувальники, звукорежисери, поети, тощо) забезпечення подібних заходів. 

Мета проведення: залучити українську молодь до формування патріотичної свідомості засобами української масової музики, відкрити і вивести на велику сцену нових зірок української естради, знайти підтримку у світового співтовариства, формувати імідж сильної та незламної європейської нації з глибокими історичними та культурними традиціями.

Протягом п’яти днів заходи пройдуть на центральній площі та в концертних залах міста. Вони включатимуть: фінальні конкурси за участю виконавців з усієї України (350 осіб), концерти рок-гуртів Донбасу, концерти гостей – переможців фестивалю минулих років, Гала-концерт переможців фестивалю до Дня міста Маріуполя, супутні патріотично-виховні заходи.

Усі заходи фестивалю, як завжди, будуть безкоштовні. Повна програма та новини події на офіційному сайті

Громадське радіо виступило інформаційним партнером легендарного фестивалю «Червона рута». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+