Слухати

По справі Володимира Балуха планується третя скарга до ЄСПЛ

10 серпня 2017 - 10:15
Ця скарга стосуватиметься звинувачень по суті, права на справедливе правосуддя
По справі Володимира Балуха планується третя скарга до ЄСПЛ / Новини на Громадському радіо

Українська Гельсинська спілка з прав людини готує до Європейського суду скаргу щодо порушення права Володимира Балуха на справедливе правосуддя. Про це в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо повідомила юристка Української Гельсинської спілки Дар’я Свиридова.

«Ми все ж таки будемо аргументувати (і вже аргументували в попередніх скаргах), що єдина мета переслідування, якому піддається Володимир, звичайно, не знаходження вибухівки, це якась вигадана терористична діяльність…можлива, ймовірна. Звичайно, справжня мета обшуків — вилучення у нього прапору, таблички «вулиця Героїв Небесної Сотні», отримання незаконного доступу до його персональної кореспонденції, телефону, комп’ютеру. Бо в нього під час обшуку було вилучено всі електронні носії. Друге, ключове на наш погляд, це перешкоджання відкритому висловленню своїх поглядів», — пояснила Дар’я Свиридова.

Вона нагадала, що Україна подала до Європейського суду дві скарги щодо засудженого в окупованому Криму активіста Володимира Балуха. 

Скарги були подані раніше, ще до винесення вироку 4 серпня, оскільки Володимир Балух переслідується окупаційного владою Криму з 2015 року.

«Перший вирок був по адміністративному правопорушенню, а другий — по кримінальномe, начебто за спротив правоохоронним органам. Цей вирок був винесений у 2016 році», — зазначила Свиридова.

Говорячи про обшуки, які відбулися в приміщенні Володимира Балуха після того, як в листопаді 2016 року він розмістив на паркані табличку «Вулиця Героїв Небесної Сотні, 18», Дар’я Свиридова називає дуже дивним той факт, що у людини, у якої постійно проводились обшуки, боєприпаси на горищі знайшли не одразу.

Нагадаємо, Роздольненський суд анексованого Криму в п’ятницю, 4 серпня, виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху. Його засудили до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму, а також зобов’язали сплатити штраф в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За версією слідства Володимир Балух зберігав боєприпаси і вибухові речовини.

Читайте також: Боєприпаси, які нібито вилучили в Балуха, стояли на обліку в Барнаулі

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+