Слухати

Чому Алькатрас став найвідомішою в’язницею у світі?  / Новини на Громадському радіо

Чому Алькатрас став найвідомішою в’язницею у світі?

11 серпня 2017 - 16:18
11 серпня 1934 року до Алькатрасу відправили перших федеральних в'язнів. Громадське радіо підготувало невеличку розповідь про історію в'язниці, з якої ніхто не зміг втекти

11 серпня 1934 року перша група “особливо небезпечних” федеральних в’язнів США прибула на острів неподалік узбережжя Сан-Франциско. Згідно з інформацією на сайті, що присвячений історії Алькатрасу, загалом за 29 років його існування як федеральної в’язниці, у ній відбуло термін більше півтори тисячі в’язнів. За цей час там встигли побувати гангстери Аль Капоне,  Джордж Келлі, Джорж Барнс,Мікі Коен,та Рафаель Міранда.

Проте Алькатрас не завжди був в’язницею. У 1775 році  іспанець Хуан Мануель де Аяла першим зайшов в затоку Сан-Франциско. Його команда склала карту бухти і дала назву “Ла Ісла де лос Алькатрасес” одному з островів, що у перекладі з іспанської означає “Острів пеліканів”. Наприкінці XVIII століття Іспанці побудували кілька невеличких споруд на острові.

Через каліфорнійську “золоту лихоманку” в 1848 році, у затоці Сан-Франциско з’явилось багато суден. Так виникла потреба у маяку, який і був встановлений на острові влітку 1853 року. У ці ж роки командування армії США почало будувати на острові військовий форт. Під час Громадянської війни він слугував в’язницею для військових полонених. У 1912 році був побудований великий тюремний корпус, і до 1920 року триповерхова споруда була практично повністю заповнена ув’язненими. Алькатрас був першою армійською в’язницею тривалого утримання і почав завойовувати репутацію місця, з жорстоким ставленням до порушників, які стикалися з суворими дисциплінарними заходами.

golovnyy_blok.jpg

Коридор головного блоку в'язниці // alcatrazhistory.com
Коридор головного блоку в’язниці
alcatrazhistory.com

Згідно з інформацією Федерального бюро в’язниць США, за 29 років жоден з в’язнів так і не зміг звідти втекти. На сайті, що присвячений історії Алькатрасу згадується про 14 спроб втечі, під час яких було застрелено шестеро втікачів, а семеро не змогли доплисти до берега і захлинулись. Однак п’ятеро тіл так і не змогли знайти. У 1945 році в’язань Джон Гілс намагався втекти використовуючи викрадену військову форму.

Наступного року кілька в’язнів змогли оглушити охоронців їхнього блоку і отримати доступ до вогнепальної зброї, але потім виявилось, що у блоці немає ключів від головних дверей блоку. Адмінстрація швидко дізналась про ситуацію. Під час спроби відновлення контролю над блоком було вбито двох охоронців, а одинадцять отримали серйозні поранення. Лише Джон Скотт у 1962 році зміг дістатись до берега, але втратив свідомість від втоми і був знайдений поліцією.

У 1963 році Генеральний прокурор США генерал Роберт Кеннеді видав наказ закрити Алькатрас через надто великі витрати на утримання в’язнів. У 1972 році острів відкрили для туристів. Сьогодні протягом року більше мільйона людей відвідують Алькатрас.

Публікацію підготовлено за мотивами статті на сайті History.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+