Слухати

Використання криптовалют в Україні. Особливості законодавства роз’яснює юрист

11 серпня 2017 - 11:01
За словами юриста Сергія Верланова, використання криптовалют в Україні скоріш недозволене, ніж дозволене. В листі Нацбанку від 2014 року різновид криптовалюти - біткоін називається сурогатом
Використання криптовалют в Україні. Особливості законодавства роз’яснює юрист / Новини на Громадському радіо

Питання легальності чи нелегальності діяльності як майнерів, так і правоохоронців знаходиться на стику. Ця тема є новою в світі і чіткого юридичного регулювання, зокрема, в Україні як самих криптовалют (біткоін — найпоширеніша з криптовалют), так і діяльність по їх майнінгу, генеруванню. Таку думку в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо висловив юрист Сергій Верланов.

«Усі ці складові знаходяться дещо поза правовим полем в Україні в цілому. Відповідно, і діяльність правоохоронних органів у цій ситуації, у якій ми мали змогу вчора ознайомитися з офіційними документами (ухвала, на підставі якої було проведено слідчі дії). Говорячі мовою кодексу, це — тимчасовий доступ до речей і документів. Говорячи простою мовою — це обшук. Так само і дії поліції є певною мірою креативними, оскільки вони шукають правові кваліфікації майнінгу», — пояснив Сергій Верланов.

За його словами, існують різні підходи до визначення, що таке криптовалюта:

«Починаючи від повноцінної валюти, як засобу платежу. Наприклад, в Японії, або деяких кантонах Швейцарії, в яких приймають в криптовалюті оплату за комуналку. Закінчуючи країнами, де криптовалюта в принципі заборонена. І посередині є країни, які вважають криптовалюту послугами, або правами на майно, але не валютою в класичному виді цього слова».

Коментуючи те, що в Україні криптовалюта заборонена Сергій Верланов зазначає:

«Скоріше так, ніж ні. Вона скоріше недозволена, ніж дозволена».

«Про те, що біткоін є сурогатом є лист Нацбанку 2014 року. Але, по-перше, це не є нормативно-правовий акт. По-друге, хочу зробити порівняння: якщо в 2014 році дійсно на арені криптовалют був біткоін. Сьогодні ж, як мінімум, це два види біткоіна — ефір, теріум. І ще є три криптовалюти, які за своїми ознаками, поширеністю, курсом та іншими ознаками, за якими Нацбанк вважає їх сурогатом, є сурогатом, але вони там не зазначені», — говорить Сергій Верланов.

Згадуючи вчорашні обшуки, він зауважив, що якщо генерувався не біткоін, а етеріум, то він не заборонений Нацбанком, оскільки він не згадується в тому самому листі.

«Тобто вся діяльність, яка вчора провадилася, була, як мінімум, не забороненою листом. Тому ця ситуація, як на мене, складається з декількох частин. Але стосовно самої криптовалюти, це найбільш спірна частина незаконності, яка, на мою думку, на сьогоднішній день має достатньо примарні шанси в суді. Тобто обвинувачення стосовно незаконності тримання криптовалюти є найслабкішими, які висуваються по вчорашньому епізоду», — говорить експерт.

СБУ проводить обшуки та вилучає обладнання для генерування біткоінів. Зокрема, такий обшук 11 серпня провели в інституті електрозварювання імені Патона. Там СБУ спільно з поліцією вилучили близько 200 одиниць комп’ютерної техніки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+