Слухати

Facebook таємно запустив у Китаї додаток під іншою назвою, щоб оминути заборону / Новини на Громадському радіо

Facebook таємно запустив у Китаї додаток під іншою назвою, щоб оминути заборону

12 серпня 2017 - 10:42
Додаток Colorful Balloons з’явився у Китаї у травні 2017 року, проте про нього стало відомо тільки зараз

Компанія Facebook у Китаї таємно випустила додаток для обміну фотографіями Colorful Balloons. Він з’явився у місцевих онлайн-магазинах ще в травні 2017 року, проте про зв’язки додатку з Facebook стало відомо тільки зараз, пише The New York Times.

У сервісі не використовується оригінальна назва і логотип Facebook. А опублікували Colorful Balloons за допомогою окремої місцевої компанії Youge Internet Technology, яка публічно ніяк не пов’язана з американською соцмережею.

За механікою, зовнішнім виглядом і набором функцій Colorful Balloons майже повністю дублюють Facebook Moments для обміну фотографіями без відправки в соцмережу.

New York Times назвала «безпрецедентним» те, що така велика компанія як Facebook непомітно для всіх і анонімно випустила додаток в Китаї. 

На думку авторів видання, ця ситуація показує, «в якому розпачі» знаходяться світові компанії після багаторазових спроб зайти на ринок Китаю.

Як відомо, у Китаї заблоковані додатки Facebook, WhatsApp і Instagram. Засновник і глава компанії Марк Цукерберг регулярно зустрічався з китайськими політиками, але щоразу отримував відмову.

Facebook не підтвердив і не спростував дані New York Times. У своїй заяві компанія зазначила, що давно заявляла про намір працювати в Китаї і приділяє багато часу, щоб «зрозуміти і дізнатися цю країну». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+