Слухати

600 тисяч жителів непідконтрольних територій Донбасу не отримують українських пенсії — ООН

13 серпня 2017 - 11:01
Радник з правових питань Агентства ООН у справах біженців Лідія Кузьменко розповіла, як ООН отримала інформацію, що близько 600 тисяч переселенців втратили право на пенсії та соціальні виплати
Донбас //

В ефірі Громадського радіо радник з правових питань Агентства ООН у справах біженців  Лідія Кузьменко прокоментувала  новину, що близько 600 тисяч переселенців не отримують пенсії та соціальних виплат.

Нагадаємо, що Центр новин ООН повідомив, що близько 586 тис. українців, які проживають у зоні конфлікту на сході країни, з початку минулого року не отримують пенсій і соціальних виплат.

На питання як ООН отримала таку цифру Кузьменко відповіла, що підрахунок був досить простий.

«На початку 2017 року Пенсійний фонд прозвітував що, вони зекономили коштів Державного бюджету з Пенсійному фонді оскільки не виплачували коштів 400 тисячам внутрішньо перемішених осіб (ВПО).  Нагадаємо, що внутрішньо перемішеними особами у нас вважаються ті особи, яки зареєструвалися як ВПО», — каже Кузьменко.

При цьому багато людей з тимчасово непідконтрольних територій зареєструвалися в Україні, але продовжували проживати на цих територіях, саме вони і втратили право отримувати пенсії.

«Згодом Пенсійний фонд прозвітував про зменшення виплат ще 280 тисячам особам. Так і з’явилась цифра 586 тис. українців. Всі ці скорочення, припинення виплат відбувалися за даними СБУ та Прикордонної служби за даними про перетин лінії розмежування у період більше ніж 60 днів», - сказала Кузьменко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+