Слухати

600 тисяч жителів непідконтрольних територій Донбасу не отримують українських пенсії — ООН

13 серпня 2017 - 11:01
Радник з правових питань Агентства ООН у справах біженців Лідія Кузьменко розповіла, як ООН отримала інформацію, що близько 600 тисяч переселенців втратили право на пенсії та соціальні виплати
600 тисяч жителів непідконтрольних територій Донбасу не отримують українських пенсії — ООН / Новини на Громадському радіо

В ефірі Громадського радіо радник з правових питань Агентства ООН у справах біженців  Лідія Кузьменко прокоментувала  новину, що близько 600 тисяч переселенців не отримують пенсії та соціальних виплат.

Нагадаємо, що Центр новин ООН повідомив, що близько 586 тис. українців, які проживають у зоні конфлікту на сході країни, з початку минулого року не отримують пенсій і соціальних виплат.

На питання як ООН отримала таку цифру Кузьменко відповіла, що підрахунок був досить простий.

«На початку 2017 року Пенсійний фонд прозвітував що, вони зекономили коштів Державного бюджету з Пенсійному фонді оскільки не виплачували коштів 400 тисячам внутрішньо перемішених осіб (ВПО).  Нагадаємо, що внутрішньо перемішеними особами у нас вважаються ті особи, яки зареєструвалися як ВПО», — каже Кузьменко.

При цьому багато людей з тимчасово непідконтрольних територій зареєструвалися в Україні, але продовжували проживати на цих територіях, саме вони і втратили право отримувати пенсії.

«Згодом Пенсійний фонд прозвітував про зменшення виплат ще 280 тисячам особам. Так і з’явилась цифра 586 тис. українців. Всі ці скорочення, припинення виплат відбувалися за даними СБУ та Прикордонної служби за даними про перетин лінії розмежування у період більше ніж 60 днів», - сказала Кузьменко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+