Слухати

ЛГБТ-активісти у Одесі пройшли тільки половину маршу, далі їх заблокували – активістка / Новини на Громадському радіо

ЛГБТ-активісти у Одесі пройшли тільки половину маршу, далі їх заблокували – активістка

13 серпня 2017 - 13:32
Після завершення «Маршу рівності» поліція супроводжувала автобуси із активістами пів години

У Одесі активісти акції за права ЛГБТ — «Маршу рівності» — змогли пройти тільки половину запланованого шляху через те, що їх заблокували опоненти.

Про це Громадському радіо розповіла ЛГБТ-активістка та співорганізаторка «Маршу рівності» у Одесі Софія Лапіна.

«Наскільки я знаю, у нас на дорозі з’явилися опоненти, і далі поліція не змогла скоординувати як пройти далі, тому ми посиділи на місці, і нас евакуювали. Чи то у міській раді, чи у поліції сказали, що вони не можуть брати на себе відповідальність і продовжувати ходу» — зазначила Софія Лапіна.

За її словами,  через вимушену зупинку, активісти продовжили акцію сидяче поряд із пам’ятником Дюку.

«Нам не вдалося пройти половину запланованого шляху, але, як завжди, наші опоненти зіграли нам на руку, тому що, хоч ми не виконали свій сценарій, але він став непередбачуваним у хорошому сенсі. У нас вийшов такий сидячий марш біля Дюка, де ми поспівали, покричали кричалок, трішки відпочили і нас евакуювали», — розповіла активістка.

На переконання Софії Лапіної, загалом «Марш рівності» у Одесі пройшов вдало.

Вона також додає, що учасників акції та організаторів евакуювали трьома автобусами на безпечну відстань. Поліція супроводжувала активістів пів години.

«На даний момент все добре. Постраждалих немає, але вони потенційно можуть бути, оскільки на периметрі прайду були наші опоненти, але в шатному, декілька чоловіків, які просто знімали на камеру», — зазначила Софія Лапіна.

За її підозрами, далі противника «Маршу рівності» будуть переглядати відео і шукати учасників.

Минулого року під час Маршу рівності в Одесі, який відбувся попри заборону суду, сталася сутичка. Після завершення ходи на учасників акції напали кілька десятків невідомих осіб. У результаті сутички ніхто не постраждав. Поліція затримала 20 людей, які намагалися завадити проведенню «Маршу рівності» в Одесі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+