Слухати

Мені погрожують, наших активістів б’ють, але ми не зупинимось, — активіст проти незаконної АЗС у Києві

14 серпня 2017 - 13:13
Активіст проти будівництва АЗС на вулиці Ревуцького 8 у Києві розповів про акцію протесту та погрози, які лунають на адресу мітингувальників
Мені погрожують, наших активістів б’ють, але ми не зупинимось, — активіст проти незаконної АЗС  у Києві / Новини на Громадському радіо

Місцеві мешканці, що виступають проти будівництва автозаправної станції поблизу своїх будинків, продовжують блокувати половину проїжджої частини на вулиці Ревуцького в Дарницькому районі Києва. Про це у коментарі Громадському радіо розповів голова ініціативної групи Сергій Машовець. 

Напередодні активісти встановили намет і перегородили шинами частину вулиці Ревуцького — на розі  Ревуцького і Тростянецької. 

Рух проїжджою частиною на цій ділянці досі заблоковано. Активісти вимагають припинити будівництво АЗС ОККО, яке, за їхніми словами, проходить із порушенням норм. Щодня і щоночі на об’єкті знаходиться від семи до десяти людей. За словами активіста, незважаючи на це, жодної реакції від місцевої влади немає.

«Більш за все мене шокує те що немає жодної реакції. Забудова продовжується і це попри особисте розпорядження Кличка. Ми боремося проти забудови вже 9 місяців. Ми дійшли до мера. Уявіть собі, на зустрічі сидить забудовник, активісти і Кличко. Кличко каже: «Жодних робіт не можна робити доки не закінчаться суди. Всі погоджуються і рівно за півгодини на будівельний майданчик заганяють вдвічі більше будівельників і продовжують роботи. Так вже було двічі».

Будівельник каже, що ніхто не може заборонити йому продовжувати забудову. За словами активіста, що у забудовника численні порушення у документах. 

«Будівництво знаходиться менше, ніж у 40-ка метрах від нашого будинку. Згідно із нормами має бути 50 метрів. В них є погодження від Мінрегіонбуда про відхидення від державних будівельних норм на 10 метрів, але там немає і 40-ка метрів. Ще є чітки факти підробки документів. Сподіваємося це помітить експертиза, ми додаємо всі ці документи», — відзначив Машовець.

Активіст також наголосив, що всі члени громади, які виступають проти забудови стикаються із погрозами. 

« Мені побили машину, наразі на мою квартиру наклали арешт, ще на майно двох активісток накладених арешт. Активістів б’ють.  Я не можу сказати, що це представники ОККО, але це тітушки, які кажуть, щоб ми перестали блокувати будівництво. Періодично активістам телефонують і погрожують. Громада вже принципово не хоче, щоб там була АЗС ОККО. Хоч вбивайте, але ніхто не хоче після того, скільки горя вони нам наробили. Плюс вона не по нормам будується» , — відзначив активіст. 

Раніше організатори акції повідомили, що не мають наміру припиняти протест до повного демонтажу заправки ОККО на вулиці Ревуцького, 8, що побудована в безпосередній близькості від житлових будинків.

Як раніше повідомляло Громадське радіо, жінка п’яту добу голодує під КМДА через будівництво АЗС біля її будинку.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+