Слухати

«Південмаш» заявив, що не причетний до ракетної програми КНДР

14 серпня 2017 - 17:12
У прес-службі компанії наголосили на тому, що не мали і не мають ніякого зв’язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного чи оборонного характеру
«Південмаш» заявив, що не причетний до ракетної програми КНДР / Новини на Громадському радіо

Українське державне підприємство «Південний машинобудівний завод» заперечує інформацію, оприлюднену американським виданням The New York Times, про те, що успіх запусків ракет Північною Кореєю став можливим через закупівлі на чорному ринку двигунів, ймовірно, з українського заводу.

Так, у прес-службі компанії повідомили, що факти, викладені в публікації, не відповідають дійсності. 

««Південмаш» не тільки не є основним виробником ракет для Росії, але і взагалі не постачає до Росії ані ракети, ані їх деталі і складальні одиниці, у тому числі, ракетні двигуни. Припущення авторів публікації та процитованого ними «експерта» щодо можливого зв’язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають відношення до реальності», – сказано у заяві підприємства.

У прес-службі компанії наголосили на тому, що ніколи раніше не мали і не мають зараз ніякого зв’язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного чи оборонного характеру.

Єдиний серійний двигун, що постачається в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія «Вега»), призначений для запуску й роботи в умовах відкритого космосу і за своїми характеристиками (у тому числі, за силою тяги) непридатний для використання в балістичних ракетах військового призначення.

Нагадаємо, раніше експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман опублікував статтю, у якій наводить докази того, що Північна Корея придбала високоефективний рідинний двигун (LPE) через незаконні мережі в Росії та Україні. Зокрема, у матеріалі йдеться і про «Південмаш».

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив про те, що український оборонний і авіакосмічний комплекси не постачали зброї і військових технологій в Північну Корею.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+