Слухати

Сергеєв: лист Януковича отримав статус офіційного документу на засіданні Радбезу ООН / Новини на Громадському радіо

Сергеєв: лист Януковича отримав статус офіційного документу на засіданні Радбезу ООН

15 серпня 2017 - 15:49
У київському суді почався допит дипломата Сергеєва у справі Януковича

Сьогодні, 15 серпня, колишній постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв у рамках допиту повідомив, що звернення Януковича до Путіна 3 березня 2014 року набуло статусу офіційного документу Ради безпеки ООН.

«Чуркін виймає листа і цитує його, говорячи про те, що в нього доручення донести до членів Ради безпеки звернення президента Януковича. У листі йдеться про те, що він (Віктор Янукович, — ред.) закликає Російську Федерацію ввести війська для забезпечення порядку, миру…. Звернення Януковича не просто було зачитане і показане. Делегація Російської Федерації надає статус офіційного документа, статус офіційного документа Ради безпеки. Така форма існує… Він був розповсюджений серед членів Ради безпеки ООН як офіційний документ… », – розповів Сергеєв про перебіг подій на засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року.

«Мені здається, що саме це засідання 3 березня було ключовим, щоб спростувати мотиви інтервенції і звинуватити Росію в замислі на суверенітет України. Важливо відзначити, що всі члени Ради Безпеки виступили за підтримку територіальної цілісності України, включно з Китаєм. Я вважаю, що Російській Федерації для пояснення своєї інтервенції, своєї агресії, не вистачало цієї ланки. І ця ланка була використана для того, щоб створити уявлення, що легітимна влада в особі президента таки запрошує», — додав колишній постпред України в ООН.

Нагадаємо, про допит колишнього постійного представника України при ООН Юрія Сергєєва в якості свідка клопотала сторона звинувачення 3 серпня.

На думку прокуратури, Сергеєв має відомості, що підтверджують звинувачення, висунуті Януковичу, оскільки «у 2014 році він обіймав посаду постійного представника України при ООН та був присутній на засіданні Ради безпеки ООН, на якому «Чуркін (на той час представник Росії при ООН – ред.) демонстрував звернення Януковича до президента Росії Володимира Путіна з проханням використання Збройних сил Росії на території України».

Як раніше повідомляло Громадське радіо, адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк заявив про вимогу заарештувати екс-представника України в ООН Юрія Сергєєва за «співучасть в державному перевороті в 2014 році». За словами Сердюка, Сергєєв, займаючи пост постпреда при ООН, займався «навмисним дезінформуванням світової спільноти» про реальні події.

Нагадаємо, Віктор Янукович обвинувачується, зокрема, у тому, що він підписав лист і направив його до Ради Російської Федерації і президента Росії Володимира Путіна. У цьому листі він попросив ввести війська на територію України. Позиція адвокатів Віктора Януковича полягає в тому, що в цьому листі такого прохання не містилося.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+