Слухати

У київському суді почався допит дипломата Сергеєва у справі Януковича (ТРАНСЛЯЦІЯ) / Новини на Громадському радіо

У київському суді почався допит дипломата Сергеєва у справі Януковича (ТРАНСЛЯЦІЯ)

15 серпня 2017 - 14:59
Колишній постпред України в ООН Юрій Сергеєв почав давати свідчення в суді у справі Януковича про державну зраду

Сьогодні, 15 серпня, колишній постійний представник України в ООН Юрій Сергеєв у рамках допиту повідомив, що знайомий з екс-президентом Януковичем та супроводжував його у поїздках.

Сергеєв також зазначив, що не мав жодних конфліктів із ним, а призначений на посаду був попереднім президентом Віктором Ющенком.

Про допит колишнього постійного представника України при ООН Юрія Сергеєва в якості свідка клопотала сторона звинувачення 3 серпня.

На думку прокуратури, Сергеєв має відомості, що підтверджують звинувачення, висунуті Януковичу, оскільки «у 2014 році він обіймав посаду постійного представника України при ООН та був присутній на засіданні Ради безпеки ООН, на якому «Чуркін (на той час представник Росії при ООН — ред.) демонстрував звернення Януковича до президента Росії Володимира Путіна з проханням використання Збройних сил Росії на території України».

Як раніше повідомляло Громадське радіо, адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк заявив про вимогу заарештувати екс-представника України в ООН Юрія Сергєєва за «співучасть в державному перевороті в 2014 році». За словами Сердюка, Сергєєв, займаючи пост постпреда при ООН, займався «навмисним дезінформуванням світової спільноти» про реальні події.

Нагадаємо, Віктор Янукович обвинувачується, зокрема, у тому, що він підписав лист і направив його до Ради Російської Федерації і президента Росії Володимира Путіна. У цьому листі він попросив ввести війська на територію України. Позиція адвокатів Віктора Януковича полягає в тому, що в цьому листі такого прохання не містилося.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+