Слухати

Кабмін затвердив Енергостратегію до 2035 року. Як зміниться енергетика України?  / Новини на Громадському радіо

Кабмін затвердив Енергостратегію до 2035 року. Як зміниться енергетика України?

18 серпня 2017 - 16:32
18 серпня кабмін затвердив "Енергостратегію України до 2035 року". Громадське радіо спробувало пояснити, як має змінитися енергетика України у найближчі 20 років

18 серпня кабмін затвердив «Енергостратегію України до 2035 року», — передає Інтерфакс

Як зміниться енергетика України у найближчі 20 років? 

АЕС мають забезпечувати 50% генерації електроенергії в країні. У 2016 році АЕС забезпечували 53% електроенергії України.

25% електроенергії мають забезпечувати відновлювані джерела (вітрова та сонячна енергетика). У 2016 році відновлювальні джерела забезпечували 1,13% електроенергії України.

►Гідроенергетика має забезпечувати 13% електроенергії. У 2016 році ГЕС забезпечували 6,34% електроенергії України.

Інші 12% мають генерувати теплові електростанції, які зараз забезпечують 31%. 

На думку авторів документу, Україні необхідно трансформувати свою газотранспортну інфраструктуру для більш активної інтеграції до європейської інфраструктури та інтеграції у систему безпечних поставок Центральної Європи. 

У проекті Енернгостратегії також згадується, що Україна ставить перед собою мету перенести точку прийому-передачі транзитних об’ємів газу із західного на східний кордон. Цієї мети планується досягти через перемовини у форматі Україна-ЄС-РФ. У той же час автори документу сумніваються, що до 2019 року транзит російського газу збережеться. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+