Слухати

В Інтерполі заперечують, що розшукують картини з Сімферопольського художнього музею

18 серпня 2017 - 09:09
Поки шо невідомо, коли Інтерполі визначиться: оголошувати картини з Сімферопольського музею в розшук чи ні

Картини з Музейного фонду України митців XVIII-XIX століття, які в березні 2014 року передали в Сімферопольський художній музей, не перебувають у міжнародному розшуку Інтерполу. Про це Крим.Реаліі розповів начальник департаменту Інтерполу і Європолу НПУ Василь Неволя.

«ГПУ тільки направило нам через відповідний підрозділ Національної поліції запит про оголошення в розшук. А питання про його оголошенні зараз вирішується на рівні Києва. Ми не вирішуємо, що робити. Ми дивимося, наскільки це звернення до нас відповідає стандартам і умов для того, щоб який-небудь об’єкт мистецтва оголошувався в розшук», — розповів Неволя.

При цьому він не зміг відповісти на питання, коли його відомство визначиться: оголошувати картини з Сімферопольського музею в розшук чи ні.

Як повідомляло Громадське радіо, 17 серпня управління Національної поліції в АР Крим повідомило, що 52 картини з Музейного фонду України митців XVIII-XIX століття, які в березні 2014 року незаконно передали в Сімферопольський художній музей, оголосили в державний та міждержавний розшук. Пізніше в Мінкульті Криму заявили, що картини, оголошені в розшук управлінням Національної поліції в АР Крим, належать Сімферопольському художньому музею, де і знаходяться зараз.

Нагадаємо, 18 лютого 2014 року Сімферопольська художній музей відправив до Маріупольської картинну галерею ім. Куїнджі 53 роботи російських художників XVIII-XIX ст. Виставка в планувалася до 31 травня 2014 року, але була закрита раніше, оскільки кримські музейники зажадали повернути експонати. За повідомленням російських ЗМІ, в кінці березня 2014 року картини з маріупольського музею забрала група відставних військових з Криму, і доставила полотна на анексованийи півострів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+