Слухати

Лутковська просить ГПУ розслідувати злочини каральної психіатрії СРСР / Новини на Громадському радіо

Лутковська просить ГПУ розслідувати злочини каральної психіатрії СРСР

19 серпня 2017 - 15:10
Уповноважена ВР з прав людини просить Луценка про розслідування злочинів, які могли відбуватися в психлікарні у Дніпрі за часів СРСР

Уповноважена ВР з прав людини Валерія Лутковська звернулася до генпрокурора Юрія Луценка з проханням ініціювати досудове розслідування злочинів щодо переслідування осіб з використанням системи психіатрії, які могли відбуватися в часи СРСР на базі психіатричної лікарні у Дніпрі.

Цими днями МОН здійснює виїмку архіву, що охоплює багатолітню історію діяльності Державного закладу «Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ України» у місті Дніпро.

На думку Валерії Лутковської, аналіз документів, що зберігались в Державному закладі «Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ України», має проводитись не психіатрами системи охорони здоров’я, а фахівцями, які зможуть оцінити історичну цінність цих документів для національної пам’яті, із врахуванням законодавства в сфері захисту персональних даних.

«Вважаю, що цей аналіз має призвести до оцінки і кримінальної складової цієї частини нашого минулого», — заявила вона.

Психіатрична лікарня в Дніпрі – єдина в Україні психіатрична лікарня з суворим наглядом, тут лікуються люди, які скоїли тяжкі злочини.

Наприкінці липня поточного року в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що в лікарні виявили архівні матеріали, які свідчать про каральну психіатрію часів СРСР. За її даними, з 1968 по 1991 рік ця лікарня була знаряддям репресивних органів, психіатрія тут використовувалася як інструмент політичних переслідувань.

Нагадаємо, про використання психіатрії в політичних цілях на теренах СРСР на Громадському радіо розповів Голландський політолог і совєтолог Роберт ван Ворен.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+